Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Ergis-Eurofilms wyda 16 mln zł na inwestycje odtworzeniowe

21.02.2013

Ergis-Eurofilms rezygnuje w 2013 r. z inwestycji w nowe produkty i technologie i chce się skupić jedynie na inwestycjach odtworzeniowych.

Lider krajowego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych poinformował, że nie zrealizuje w 2013 r. m.in. zakupu za 12 mln zł kolejnej linii do produkcji pasków PET. Firma planuje natomiast wydać w tym roku 16 mln zł na inwestycje odtworzeniowe. Przed rozpoczęciem kolejnych projektów Ergis - Eurofilms chce bowiem pokazać atrakcyjny zwrot z już przeprowadzonych inwestycji. W tym celu w ciągu najbliższych trzech lat zamierza osiągnąć poziom maksymalnej produkcji folii stretch. Ma to być wielkość 46 - 47 tys. ton rocznie. Obecnie wolne moce wynoszą ok. 7-8 tys. ton. Firma przygotowuje się też do zwiększenia sprzedaży krajowej w odniesieniu do najbardziej zaawansowanych technologicznie folii. Inwestycje w rozwój tej części produkcji wyniosły bowiem w ostatnich dwóch latach 50 mln zł.

- Koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu sprzedaży w tych sektorach naszej działalności, których dotyczyły sfinalizowane w 2012 r. inwestycje. To linia do produkcji folii nano stretch uruchomiona w Oławie, linia do produkcji folii twardych przeniesiona z Berlina do Wąbrzeźna oraz nowa linia do laminacji opakowań w Nowym Sączu. Jesteśmy zadowoleni z dynamiki sprzedaży w tych segmentach – ocenia Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Ergis - Eurofilms.

Wyświetlono: 1392

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej