Wiadomości

ERG SA: Dobra koniunktura na rynku folii

24.08.2010

Spółka ERG informuje o niezwykle wysokiej tegorocznej produkcji folii, znajdujących zastosowanie w przemyśle spożywczym (m.in. opakowania napojów).

- W ostatnich latach różnie bywało z wielkością produkcji dla tych odbiorców. Krótko mówiąc lato nas nie rozpieszczało – wspomina Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki ERG SA. - Ten rok, może być dla nas miłym zaskoczeniem - dodaje.
Według dostępnych danych spożycie wód w butelkach w latach 2007-2009 w porównaniu do lat 2001-2003 wzrosło o niemal 70%., do 72 litrów na osobę rocznie. Według firmy Nielsen przeznaczyliśmy na nią ok. 2,5 mld zł. W tym roku wydatki powinny być jeszcze wyższe.
- Pracujemy na maksimum naszych zdolności produkcyjnych, aby sprostać zamówieniom płynącym od kontrahentów, gwoli wyjaśnienia nie tylko od producentów napojów - podkreśla Maciej Błasiak. – W naszym laboratorium pracujemy też nad zupełnie nowymi foliami. Lżejszymi, a jednocześnie wytrzymalszymi. To produkty innowacyjne, które – a nie ukrywamy, że wiążemy z nimi takie nadzieję – zamieszają trochę na rynku opakowań do napojów – zaznacza prezes.
Opakowania dla przemysłu napojowego to jeden z kierunków produkcji rozwijanych w ramach przyjętej w ubiegłym roku Strategii Grupy Kapitałowej ERG na lata 2009 - 2011. Zgodnie z nią ERG stawia przede wszystkim na nowoczesne technologie oraz innowacyjne produkty i rozwiązania.
ERG jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, do których należą między innymi folie polietylenowe i wyroby wtryskowe. Istotną spółką Grupy Kapitałowej ERG jest spółka BIOERG SA, która stała się prekursorem produkcji opakowań z tworzyw kompostowalnych w Polsce.

Wyświetlono: 2168

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej