Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Eksplozje przemysłowe jednym z tematów targów SyMas

16.05.2018

W dniach 10 – 11 października 2018 r. w Krakowie odbędą się 10. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. To najchętniej odwiedzana wystawa w branży materiałów sypkich w Europie Środkowej. W jej trakcie pokazany zostanie szeroki wachlarz maszyn i usług dla przemysłu.

- Na pięć miesięcy przed targami już ponad 130 firm zgłosiło swój udział. Podczas wystawy nie zabraknie rodzimych producentów i dostawców maszyn, urządzeń oraz usług dla przemysłu. Rośnie również liczba zagranicznych firm. Podczas Targów SyMas swoją ofertę zaprezentują m.in.: Kreisel, Nerak Fördertechnik, Maschinenfabrik Gustav Eirich, RSBP, DMN Schuttguttechnik, Gruetzner, Solberg International, ystral maschinenbau + processtechnik – tłumaczą organizatorzy wystawy.

W trakcie targów podjęty zostanie m.in. temat eksplozji w branży przemysłowej. Zakłady produkcyjne zajmujące się obróbką materiałów sypkich są bowiem na takie niebezpieczeństwa narażone. Aby ich uniknąć konieczne jest wprowadzenie nowoczesnych zabezpieczeń procesowych i systemów odpylania. Właśnie z myślą o tym po raz kolejny zorganizowana zostanie strefa ATEX. Producenci i dostawcy zaprezentują urządzenia i systemy zwiększające bezpieczeństwo na halach produkcyjnych.

Jako uzupełnienie oferty dla branży przemysłowej Targom SyMas już po raz kolejny towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance.

Wyświetlono: 267

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej