Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Ekspansja zagraniczna priorytetem dla producenta chemii gospodarczej i wyrobów kosmetycznych

07.02.2018

Grupa Global Cosmed, będąca zintegrowanym producentem i dystrybutorem chemii gospodarczej i wyrobów kosmetycznych poinformowała, że koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, ze szczególnym uwzględnieniem ekspansji na rynki zagraniczne, na których to upatruje szansy skokowego wzrostu przychodów ze sprzedaży. 

Spółka szczególnie duże nadzieje wiąże z rozwojem swojej aktywności na rynku niemieckim, a także na terenie Azji, skupiając się przede wszystkim na Chinach oraz Korei Południowej. W ramach dystrybucji wyrobów kosmetycznych i chemicznych do krajów Europy i na rynki Dalekiego i Bliskiego Wschodu, współpracuje z podmiotami zależnymi: Global Cosmed GmbH oraz Global Cosmed International GmbH.

Pomocą w ekspansji zagranicznej ma być stałe udoskonalanie i rozwój produktów. Poprzez laboratoria badawczo-rozwojowe oraz cztery zakłady produkcyjne ulokowane w Polsce i Niemczech Global Cosmed stara się wprowadzać na rynki zagraniczne coraz to nowsze formuły i rozwiązania produktowe. Zarazem Grupa nadal rozwija swoją aktywność w segmencie private label.

- Dzięki zaangażowaniu zespołu naszej niemieckiej spółki Global Cosmed GmbH oraz dzięki potencjałowi przejętego w 2014 r. zakładu produkcyjnego Global Cosmed domal GmbH, realizujemy zamówienia na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Również w tym segmencie upatrujemy zasadniczy potencjał wzrostu w ekspansji zagranicznej – przekonują władze spółki.

Global Cosmed S.A. kontroluje i zarządza czterema zakładami produkcyjnymi należącymi do Grupy Kapitałowej: zakładem w Radomiu, zakładem w Jaworze, zakładem w Świętochłowicach oraz zakładem w Stadtilm (poprzez spółkę zależną Global Cosmed domal GmbH).

Wyświetlono: 1005

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej