Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Efekt Plus dołącza do liderów w produkcji folii stretch

12.09.2015

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus uruchomił nową instalację do produkcji folii stretch. Jak przyznają przedstawiciele firmy, tak dużej linii technologicznej nie ma nikt inny na świecie.

Linia została zamontowana w zakładzie w Rogoźnicy, który jest jednym z dwóch posiadanych przez Efekt Plus (drugi mieści się w Rzeszowie). Moce wytwórcze nowej linii o długości sześciu metrów szacowane są na 4,5 tony na godzinę, co sprawia, że łączna wydajność produkcji folii stretch w spółce wzrośnie o 40 tys. ton rocznie i wyniesie 120 tys. ton w ciągu roku. Wynik ten sprawia że Efekt Plus  dołączy do grona światowych producentów pięciowarstwowej folii poliolefinowej o grubości 23 µm. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno-recepturowych chronionych przez firmę zgłoszeniem patentowym,  folia będzie wyróżniała się takimi właściwościami jak: odporność na przebicie przy rozciągu 150% - 2,4 kg; moment zerwania folii do 410%; retencja folii przy zadanym rozciągu 150% - 1,8 kg; możliwość wykorzystania do 1,2 kg folii do zafoliowana jednej palety typu euro (podane parametry dotyczą folii 23 mikrony natomiast nowa linia jest w stanie produkować folię od 8 - do 35 mikronów).

Warto dodać że proces pakowania folii w zakładach produkcyjnych Efekt Plus, w tym również pakowanie foli w kartony, jest w pełni zautomatyzowany. Pozwala to uzyskać maksymalne jej zabezpieczenie i zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Produkcja folii stretch prowadzona jest w firmie od 2006 r.

Wyświetlono: 1481

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej