Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Dyrektor Dow Polska: co wpływa na innowacje w przemyśle chemicznym?

27.10.2020
Dyrektor Dow Polska: co wpływa na innowacje w przemyśle chemicznym?

Emilia Wasilewicz, dyrektor generalna w Dow Polska wskazała na najistotniejsze czynniki, które wpływają na innowacyjność w przemyśle chemicznym.

- Innowacje nie są kosztem, W 2019 r. przeznaczyliśmy na działania badawczo – rozwojowe 800 mld euro, w 2020 r., pomimo trwającej pandemii, ten budżet nie uległ zmianie. Niemniej istnieją trendy, które powodują, że wdrażane są takie, a nie inne innowacje. Te trendy to ochrona środowiska, oczekiwania klientów, jak również sam rozwój danego przedsiębiorstwa. Konsumenci chcą wyrobów bezpiecznych w użytkowaniu i bezpiecznych dla środowiska. Dzisiaj 75% wszystkich naszych projektów rozwojowych ma bezpośredni związek z kwestiami środowiskowymi. W ostatnich latach mocno zmienił się sposób prac nad innowacjami. Ten nowy model współpracy z klientem jest kluczem do tworzonych przez nas innowacji. Opiera się on na sześciu fundamentach: produkcji, ekoprojektowaniu, powtórnym wykorzystaniu surowców, zbiórce i segregacji, recyklingu oraz kreowaniu nowych aplikacji dla odzyskiwanych surowców – przekonuje dyrektor Dow Polska.

W jej ocenie, kolejnym ważnym trendem wspierającym innowacje jest digitalizacja.

- Ma ona swoje odzwierciedlenie nie tylko w automatyzacji produkcji, ale też w przewidywaniu popytu, rozwoju platform B2B i angażowaniu naszych klientów w prace nad nowymi surowcami. W tej chwili mogą oni definiować formulacje, w oparciu o które będą powstawać nowe poliuretany, w pełni odpowiadające ich indywidualnym upodobaniom. Chcemy, aby do 2022 r. aż 75% naszych przychodów pochodziło z kanałów online, więc rozwój wszelkich modeli opartych na digitalizacji jest dla nas sprawą fundamentalną – komentuje Emilia Wasilewicz, dyrektor generalna w Dow Polska.

Wyświetlono: 363

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej