Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Duży wpływ branży motoryzacyjnej na globalny rynek elastomerów akrylowych

02.07.2018

Sporządzona przez MarketsandMarkets.com analiza rynku elastomerów akrylowych, uwzględniająca m.in. kauczuk akrylowy ACM oraz elastomer etylenowo akrylowy AEM, jak również segmenty końcowe, tj. motoryzację, budownictwo i inne branże przewiduje, że rynek elastomerów akrylowych wzrośnie z obecnych 648,2 mln dolarów do 983,9 dolarów w 2022 r. Tym samym skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 8,7% w okresie prognozy.

Wzrost rynku elastomerów akrylowych przypisuje się rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy. Elastomery akrylowe stosuje się do wytwarzania uszczelnień przemysłowych, uszczelek i wyrobów formowanych, czyli najczęściej drobnych, precyzyjnych i wytrzymałych elementów, wykorzystywanych w ogromnych ilościach.

Wśród segmentów końcowych to właśnie przemysł motoryzacyjny będzie napędzał rynek elastomerów akrylowych, generując blisko 30% jego przychodów. Dynamiczny i nieustanny wzrost tej branży można przypisać zwiększającemu się wykorzystaniu elastomerów akrylowych do produkcji m.in. gumowych elementów samochodowych znajdujących się pod maską, typu o-ringi, uszczelki i wężyki. Jednocześnie elastomery akrylowe stosuje się w motoryzacji ze względu na konkurencyjne koszty i ich doskonała odporność na ciepło i olej.

Jeśli chodzi o grupy produktowe, to ACM jest największym i najszybciej rozwijającym się segmentem na rynku elastomerów akrylowych. Wzrost tego segmentu to zasługa niskich kosztów produkcji w porównaniu z AEM oraz dużego zapotrzebowania płynącego z Azji i Pacyfiku, który to region jest najszybciej rozwijającym się w przypadku elastomerów akrylowych. Jest to efekt zwiększonej produkcji samochodów w Indiach, Chinach i Indonezji.

Dodatkowo oczekuje się, że rosnące wykorzystanie elastomerów akrylowych do produkcji elementów znajdujących się pod maską samochodów, zwłaszcza w silniku będzie napędzać wzrost rynku elastomerów akrylowych w Azji.

Wśród najbardziej aktywnych graczy na rynku elastomerów akrylowych – chodzi o producentów i użytkowników - znajdują się takie firmy, jak BASF; DowDuPont; Zeon Corporation; NOK Corporation; Trelleborg AB; DER-GOM; Chengdu Dowhon Industry; Denka Company oraz Kuraray.

Wyświetlono: 3821

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej