Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Duży kontrakt handlowy Polwaxu

11.01.2018

Spółka Polwax podpisała istotny kontrakt handlowy, który zwiąże ją w 2018 r. z Jeronimo Martins Polska.

W ramach kolejnej umowy między stronami, Polwax i Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci handlowej Biedronka), uzgodnili warunki handlowe, wolumeny i wzornictwo produktów zniczowych. Tym samym szacowana wartość obrotów Polwaxu ze spółką JMP wyniesie w 2018 r. ok. 70 mln zł.

Polwax posiada w ofercie szeroki asortyment świec i zniczy produkowanych w oparciu o nowoczesną technologię maszynową, obejmującą produkcję seryjną oraz świece artystyczne wytwarzane w procesie produkcji ręcznej. Spółka produkuje świece i znicze zarówno w segmencie ekskluzywnym, jak i w segmencie produktów budżetowych. W zakresie produkcji świec i zniczy realizuje duże wolumenowo kontrakty, w szczególności typu private label (marka własna sprzedawcy).

Polwax należy do ścisłej czołówki europejskich producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Jest przedsiębiorstwem o strukturze dwuoddziałowej i nie tworzy grupy kapitałowej. W Jaśle zlokalizowany jest zakład produkcyjny zajmujący się produkcją parafin, natomiast w Czechowicach-Dziedzicach, oprócz produkcji parafin, realizowana jest również produkcja zniczy i świec.

Tagi


Polwax
Wyświetlono: 316

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej