Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Dużo inwestycji w PCC Exol

05.02.2020

PCC Exol jest zaangażowany w szereg prac inwestycyjnych, które mają za zadanie usprawnienie procesów produkcyjnych odbywających się w spółce.

W ostatnich miesiącach w firmie toczyły się prace budowlano - montażowe oraz zrealizowano zakup urządzeń dla potrzeb inwestycji związanej z budową instalacji oksyalkilatów wysokomolowych. Zakończono również budowę instalacji do produkcji glicynianów, co pozwoliło na jej rozruch mechaniczny i technologiczny. Nakłady inwestycyjne wyniosły w tych obydwu przypadkach ok. 37 mln zł.

Mocno zaawansowane były również prace projektowe dotyczące budowy bazy magazynowej wraz z węzłem dozowania przy wytwórni etoksylatów w Płocku. Rozpoczęto ponadto przygotowania do realizacji kolejnych projektów. W fazie koncepcyjnej jest budowa nowego ciągu produkcyjnego na wytwórni etoksylatów w Płocku. Natomiast w ramach rozbudowy bazy magazynowych surowców i produktów na wytwórni siarczanowane II w Brzegu Dolnym kończono prace przygotowawcze do montażu zbiorników.

Na wytwórni siarczanowane II prowadzona jest również inwestycja w instalację pilotażową, która będzie służyć do opracowania technologii produkcji nowych anionowych związków powierzchniowo czynnych. Powstająca instalacja pozwoli poszerzyć gamę produktową spółki. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec pierwszego kwartału 2020 roku. Na etapie dopracowywania technologii są ponadto przygotowywania do inwestycji budowy suszarni surfaktantów anionowych. Umożliwi ona produkcję wyrobu na bazie proszku przeznaczonego do środków do prania i kostek do toalet.

Dodatkowo też spółka prowadzi działania, które zwiększą jej moce wytwórcze w zakresie estrów fosforowych.

Tagi


PCC Exol
Wyświetlono: 650

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej