Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

DuPont rozwija technologię etanolu celulozowego

09.12.2015
DuPont rozwija technologię etanolu celulozowego

Koncern DuPont opracował i wprowadził na rynek nową technologię celulozową, która pozwala zmniejszyć emisję węgla o 90% w porównaniu do tradycyjnej benzyny.

Mówi Jeroen van Campen, odpowiedzialny w koncernie DuPont za globalne licencjonowanie technologii wytwarzania etanolu celulozowego: - Dzięki temu rozwiązaniu można zredukować emisję gazów cieplarnianych o 90% w porównaniu z emisją wywołaną zużyciem tradycyjnej benzyny. Korzystamy z naszej głębokiej wiedzy w dziedzinie rolnictwa i biotechnologii, by wprowadzić na rynek technologicznie zaawansowane paliwa odnawialne. Technologia ta coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w wielu miejscach świata, zapewniając bezpieczeństwo gospodarcze i energetyczne oraz niosąc za sobą korzyści społeczeństwom w każdym zakątku globu – stwierdził przedstawiciel DuPont.

Zobowiązanie amerykańskiego przedsiębiorstwa dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych w pełni wybrzmiało w niedawnym otwarciu największego na świecie zakładu produkcji etanolu z celulozy w miejscowości Nevada w stanie Iowa w USA. Powstał zakład, który może wytworzyć 115 mln litrów paliwa etanolowego rocznie.

– Jest to ilość dostarczana tylko z jednego zakładu, pierwszego spośród wielu, ponieważ chcemy rozpowszechnić naszą technologię na całym świecie poprzez licencjonowanie – poinformował Jeroen Van Campen.

Zwrócił również uwagę, że konieczne jest, aby rządzący w różnych częściach świata dotrzymywali tempa rozwojowi nauki oraz wspierali przyszłościowe i innowacyjne rozwiązania, które pomogą stawić czoła największym naszym wyzwaniom. Powszechnie wiadomo bowiem, że złoża surowców energetycznych są dziś tak wyeksploatowane, jak nigdy dotąd.

- Odnawialny etanol celulozowy na skalę komercyjną to jedno z najwspanialszych rozwiązań naszych czasów, a dziś szykujemy się do jego rozpowszechnienia na cały świat. W porównaniu do paliw kopalnych etanol celulozowy przynosi o wiele więcej korzyści. Czas stworzyć zrównoważoną przyszłość energetyczną. DuPont chce wspomóc rządzących w wywiązaniu się z ich zobowiązań dotyczących ochrony środowiska – powiedział Van Campen.

Wyświetlono: 1777

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej