Nowości - Chemia rolnicza - Ze świata

DuPont Nutrition & Health: nowe kultury bakterii

04.07.2018

DuPont Nutrition & Health stworzył nowe kultury bakterii. To odpowiedź na potrzeby produkcyjne i jakościowe dla przemysłowych wytwórców sera.

DuPont Nutrition & Health zaprezentował nowy produkt z linii DuPont Danisco o nazwie Choozit Swift 600. Jest to najnowsza propozycja z linii produktów Choozit, dostępnej na rynkach amerykańskich i europejskich. Ta gama kultur starterowych to rozwiązanie dla działających na przemysłową skalę producentów serów do pizzy oraz serów z masy parzonej. Kultury bakterii wykazują odporność na działanie bakteriofagów oraz na zmiany zachodzące w mleku czy środowisku zakładu serowarskiego. W porównaniu do innych dostępnych na rynku kultur bakterii, charakteryzują się szybkim i stałym tempem zakwaszania oraz zapewniają bardziej jednolitą teksturę, co pozwala na szybszą produkcję serów do pizzy.

– Podczas gdy nasi konkurenci oferują bakterie starterowe pozwalające na jedną lub dwie rotacje kultur, to nasze pozwalają na wykonanie aż sześciu rotacji. Gwarantuje to na tyle spójną i sprawną produkcję, że wytwórcy sera do pizzy oraz serów typu „pasta filata” mogą nastawić bakterie starterowe, a potem bez obaw przejść do kolejnych etapów procesu produkcyjnego. Taka rotacja kultur starterowych eliminuje opóźnienia w produkcji, jednocześnie pozwalając zakładom pracować szybciej bez negatywnych konsekwencji dla tekstury i jakości produktu końcowego. Obecnie wielu producentów sera, aby osiągnąć pożądany rezultat, dostosowuje tempo i warunki przetwórstwa, wykorzystując kultury serowarskie oferowane przez konkurencję. Jednak te decyzje mogą negatywnie wpłynąć na konsystencję produkowanego sera w zakresie wilgoci, która jest niezbędna do wytworzenia sera odpowiadającego zapotrzebowaniu. Produkty Choozit Swift 600 zostały opracowane, by zapewnić rezultaty zgodne z normami bezpieczeństwa, a także jednolite i bezpieczne zakwaszanie. Pomoże to wytwórcom przedłużyć okres przydatności do spożycia i poprawić funkcjonalność produktów, niwelując jednocześnie ryzyko spadku jakości – ocenia Brian Bartholomew z koncernu DuPont Nutrition & Health.

Tagi


DuPont
Wyświetlono: 5705

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej