Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Dunlop i BASF twórcami technologii Power Flex stosowanej w sporcie

17.12.2015

Dunlop, znany na całym świecie producent rakiet sportowych i lider hiszpańskiego rynku rakiet do padla oraz BASF - lider światowej branży chemicznej - opracowali wspólnie nowatorską technologię, która zrewolucjonizowała własności rakiet używanych do gry w padla (kombinacja tenisa i squasha).

Technologia, znana pod nazwą Power Flex wykorzystuje materiał firmy BASF: Infinergy®. Na rdzeń rakiety do padla nanoszona jest warstwa pierwszego na świecie ekspandowanego, termoplastycznego poliuretanu (E-TPU). Jego unikalne własności elastyczne oraz niezwykła wytrzymałość stanowią wyraźną przewagę zwiększającą przyjemność z gry oraz trwałość samej rakiety.

Opracowany przez firmę BASF materiał o nazwie Infinergy® jest równie elastyczny jak guma, charakteryzując się przy tym niższym ciężarem. Dzięki temu umożliwia produkowanie rakiet o optymalnej wadze. Wysoka elastyczność materiału zapewnia niezwykle dużą siłę uderzenia i wyższy poziom komfortu, ponieważ piłka odbija się od rakiety znacznie szybciej.

Infinergy® jest jednocześnie niezwykle trwałym materiałem, który zachowuje swoje własności w bardzo szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu zwiększa się również trwałość rakiety użytkowanej w warunkach optymalnych. Oferuje ona doskonałe parametry użytkowe we wszystkich warunkach pogodowych: od -20°C do powyżej 40°C.

Po niemal dwuletnim okresie współpracy pomiędzy obiema firmami, prowadzonych wspólnie pracach rozwojowych oraz licznych testach wykonanych przez zespół graczy i trenerów stanowiących część drużyny Dunlop Team, do której należy również aktualny mistrz świata Juani Mieres, pierwsze rakiety Power Flex pojawią się na rynku wraz z najnowszą kolekcją Dunlop Padel 2016.

- Technologia Power Flex jest ogromnym krokiem naprzód pod względem parametrów użytkowych rakiet używanych do gry w padla. Cieszymy się bardzo z tego, że Dunlop został wybrany przez firmę BASF na jej partnera oraz, że wspólnie udało nam się opracować to iście przełomowe rozwiązanie - powiedział Richard Jackson, Dyrektor Marketingu firmy Dunlop ds. sprzętu do gry w padla.

- Cieszymy się bardzo z opracowania technologii Power Flex wykorzystującej nasz ekspandowany, termoplastyczny poliuretan o nazwie Infinergy®. Współpraca w firmą Dunlop, która jest liderem światowego rynku sprzętu do gry w padla, umożliwia nam wykorzystanie naszej wiedzy i doświadczenia w zupełnie nowej dla nas dziedzinie - zauważył Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF.

Wyświetlono: 1490

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej