Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

DSM sprzedaje Covestro aktywa o wartości 1 mld euro

05.10.2020

Koncern DSM sprzedaje niemieckiej firmie Covestro swój biznes zajmujący się produkcją żywic i materiałów funkcjonalnych. Wartość transakcji to 1,6 mld euro.

Transakcja obejmie aktywność produkcyjną DSM w zakresie żywic przeznaczonych do stosowania w farbach i innych zastosowaniach przemysłowych oraz w zakresie materiałów funkcjonalnych, w tym takie podmioty, jak DSM Niaga (klej niezawierający lotnych związków organicznych i opatentowana technologia produkcji dywanów, materacy i elementów mebli w pełni nadających się do recyklingu­), DSM Additive Manufacturing (druk 3D) oraz DSM Advanced Solar (powłoki światłowodowe i wysokowydajne powłoki przeciwodblaskowe stosowane do szkła słonecznego). Łączne przychody omawianego biznesu w 2019 r. wyniosły 1,01 mld euro.

- Połączenie tej części dotychczasowego biznesu DSM z Covestro stworzy firmę o zwiększonej skali i możliwościach technologicznych, która przyniesie korzyści obecnym i potencjalnym klientom, a także jej pracownikom dzięki silniejszej platformie wzrostu. Finalizacja transakcji, która podlega zwyczajowym warunkom i zatwierdzeniom, przewidziana jest na pierwszą połowę 2021 roku – czytamy w komunikacie DSM.

Tagi


DSM Covestro
Wyświetlono: 510

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej