Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

DRP Group: nowa linia do modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych

08.01.2018
DRP Group: nowa linia do modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych

Firma DRP Group uruchomiła nową linię technologiczną do modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych, opartą o wytłaczarkę dwuślimakową do przerobu poliamidu z włóknem szklanym.

Jak informują przedstawiciele spółki, zastosowane w nowej technologii rozwiązania techniczne wpływają zarówno na ostateczną jakość produktu, jak i wydajność całego procesu wytwórczego. Urządzeniom przeznaczonym do produkcji modyfikowanych gatunków tworzyw sztucznych i ich konfiguracji stawiane są wysokie wymagania techniczne. Do głównych aspektów tych działań należy zaliczyć np. optymalny poziom dyspersji i dystrybucji (właściwa konfiguracja ślimaków); efektywne odgazowanie substancji lotnych (wentylacja atmosferyczna, pompa próżniowa z odgazowaniem umożliwiająca usuwanie substancji lotnych) czy też szeroki zakres prędkości obrotowych ślimaków (wydajność, intensywność mieszania, optymalizacja).

- Dzięki zastosowanym innowacjom procesowym w technologii otrzymywania nowych produktów prowadzących do znaczącego ulepszenia obecnych etapów procesu produkcji, możemy zaoferować szeroką gamę nowych produktów i usług konkurencyjnych nie tylko na polskim, ale także na europejskim rynku. Możliwym stanie się także „outsourcingowe” świadczenie usług recompoundingu w oparciu o materiał wtórny powierzony przez kontrahentów dążących do minimalizacji odpadów we własnych zakładach i maksymalizację wykorzystania posiadanych zasobów surowcowych zapewniających efektywność kosztową. Zarówno w przypadku materiałów wtórnych, jak i pierwotnych, dzięki compoundingowi można nadać tworzywom indywidualne, „szyte na miarę” właściwości – tłumaczą przedstawiciele DRP Group.

Compounding to nadawanie tworzywom nowych, indywidualnych właściwości. Najprostsze modyfikacje polegają na nadaniu tworzywom odpowiedniej formy i koloru, ale możliwe jest osiągnięcie znacznie bardziej zawansowanych zmian, takich jak ulepszenie kompozytów wypełniaczami (np. talkiem, kredą czy włóknem szklanym), zastosowanie uniepalniaczy, antystatyków lub stabilizatorów, czy też produkcja stopów polimerowych i blend. Do największych odbiorców tworzyw modyfikowanych, którymi to zastępuje się tradycyjne surowce wykorzystywane w produkcji, należą takie branże, jak motoryzacja, AGD i elektrotechnika.

Wyświetlono: 3477

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej