Nowości - Przemysł detergentowy ze świata

Dow wspiera produkcję środków czyszczących

24.01.2014

Koncern Dow Chemical wprowadza na rynek nowe surowce przeznaczone dla przemysłu chemii gospodarczej i wspierające produkcję środków czyszczących.

Pierwsza z nowości chemicznego potentata ze Stanów Zjednoczonych, to nowy eter glikolowy z serii Dowanol DiPPH. Został opracowany w celu zapewnienia wysokiego poziomu odtłuszczania i wydajności czyszczenia przy jednoczesnym minimalizowaniu występowania smug. Powstał z myślą o szerokiej gamie aplikacji przeznaczonych do czyszczenia twardych powierzchni, w tym substancji tłustych, a także środków czyszczących do dywanów, powierzchni łazienkowych, okien, granitu i stali nierdzewnej. Awizowany jest przez producenta jako bardzo dobry wybór dla aplikacji, które mają być objęte nowymi wymogami w zakresie niskiego poziomu lotnych związków organicznych.

Drugi z surowców, to alkilowy poliglukozyd powierzchniowo czynny o nazwie TRITON CG-425. Ma on gwarantować kompatybilność w wielu kompozycjach czyszczących i być łagodnym dla skóry oraz zapewniać dobrą zwilżalność i rozwinięte właściwości piorące. Ponadto wykazuje niską tendencję do tworzenia się smug i tworzy stabilną pianę w zastosowaniach nadających się do czyszczenia twardych powierzchni. Łatwo ulega biodegradacji i jest wykonany m.in. z alkoholi pochodzących z naturalnych źródeł.

Kolejna składowa z najnowszej oferty Dow przeznaczonej dla przemysłu środków piorących, to rozpuszczalnik powstały na bazie surowców odnawialnych i w 100% cytrusowych. Cechuje się słabym zapachem i niską zawartością lotnych związków organicznych. Oferować ma doskonałe właściwości usuwania tłustych materiałów i plam. To, w połączeniu ze wspomnianym łagodnym zapachem, powinno stanowić dodatkową zachętę dla gospodarstw domowych i podmiotów zajmujących się czyszczeniem przemysłowym oraz pragnących rozwijać bardziej przetworzone produkty o niskiej zawartości VOC.

Ostatni z surowców, to seria celulozowych polimerów z serii Supercare o zwiększonej wydajności i przeznaczonych do stosowania w ostatnim etapie prania, czyli w fazie płukania. Nowe polimery nadawać mają tkaninie miękkość, trwałość i odporność na kurczenie.

Wyświetlono: 3051

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej