Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Dow ukończył budowę instalacji do produkcji propylenu

25.03.2016

Amerykański koncern Dow Chemical poinformował, że dobiegły końca prace związane z uruchomieniem jego instalacji do produkcji propylenu metodą PDH.

Instalacja odwodornienia propanu do propylenu (PDH), w której głównym otrzymywanym produktem jest propylen powstała w amerykańskiej miejscowości Freeport w Teksasie w Zatoce Meksykańskiej. Dostawcą technologii dla Dow została firma UOP należącą do koncernu Honeywell. Obiekt w Teksasie będzie mógł w ciągu roku wyprodukować 750 tys. ton propylenu.

Budowa kompleksu PDH to kolejna inwestycja Dow Chemical w Stanach Zjednoczonych związana z uprzywilejowanym dostępem do surowców, co z kolei jest skutkiem dużego wydobycia gazu łupkowego w Ameryce.

- Powstanie instalacji umożliwia nam odejście od zakupów propylenu i zastąpienie ich własną produkcją prowadzoną w oparciu o atrakcyjne koszty, co w konsekwencji ułatwi nam wzrost na rynkach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Termin, w jakim oddaliśmy do użytku naszą instalację i w jakim wykonujemy cały strategiczny plan inwestycyjny w Zatoce Meksykańskiej daje nam przewagę wynikająca z faktu, że będziemy pierwszym producentem wchodzącym na rynek i korzystającym z przewag dostarczanych przez produkcję bazująca na gazie łupkowym - stwierdził Jim Fitterling, reprezentujący koncern Dow.

Firma stale rozwija także swój projekt inwestycyjny realizowany w Zatoce Meksykańskiej i polegający na wzmacnianiu potencjału produkcyjnego w obszarze etylenu i jego pochodnych.

Wyświetlono: 765

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej