Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Dow, RB i Drukpol.Flexo: wspólny projekt opakowaniowy

26.09.2019
Dow, RB i Drukpol.Flexo: wspólny projekt opakowaniowy

Wspólny projekt na polskim rynku opakowaniowym: zaangażowane były firmy Dow – dostawca tworzyw sztucznych, Reckitt Benckiser - właściciel marki oraz Drukpol.Flexo - przetwórca tworzyw sztucznych. Celem było opracowanie stojącej torebki, idealnie nadającej się do recyklingu i przeznaczonej do sprzedaży detalicznej środków czyszczących do zmywarek z serii Finish spółki Reckitt Benckiser.

Nowa torebka dysponuje możliwością wielokrotnego szczelnego zamykania, produkowana jest z polietylenu.

- Dzięki naszej sieci Pack Studios i projektowaniu rozwiązań w zakresie recyklingu pomagamy właścicielom marek przejść do gospodarki o obiegu zamkniętym i wywiązać się z ich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dow, RB i Drukpol.Flexo pracowali razem, aby wyprodukować opakowanie oparte na foliach PE z jednego materiału, które można przygotować na istniejącym sprzęcie i zapewnić mu dodatkowe funkcje, takie jak łatwe otwieranie oraz odpowiednia kombinacja sztywności i elastyczności. Zespół programistów był w stanie sprostać temu wyzwaniu za sprawą innowacyjnych technologii Dow, w tym tworzywom z serii AFFINITY, DOWLEX i AGILITY - powiedziała Karin Katzer, dyrektor ds. marketingu w dziale opakowań i specjalnych tworzyw sztucznych Dow.

- Jako RB dążymy do ograniczenia, ponownego użycia i recyklingu materiałów w naszych opakowaniach. Nieustannie poszukujemy rozwiązań w zakresie odpadów z tworzyw sztucznych i wierzymy, że opakowania z tworzyw przeznaczone do recyklingu to krok naprzód. Dzięki tej innowacyjnej torebce z jednego materiału jesteśmy w stanie zaoferować konsumentom łatwe w użyciu opakowanie z ulepszonymi funkcjami. Nowe opakowanie jest wspierane przez istniejące systemy gospodarki odpadami pochodzącymi z recyklingu, a ponieważ jest lżejsze, to jesteśmy również w stanie obniżyć koszty transportu i poziom emisji – dodał Krzysztof Krajewski, szef działu innowacji w RB.

Drukpol.Flexo przyczynił się do powstania innowacji dzięki swej fachowej wiedzy w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

- Opakowanie zostało zaprojektowane nie tylko z myślą o recyklingu, ale także z myślą o wysokiej jakości obsłudze klienta – stwierdził Kamil Ziemak, wiceprezes Drukpol.Flexo.

Wyświetlono: 2782

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej