Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Dow ponownie samodzielny

03.04.2019

Dow zakończył proces wychodzenia z koncernu DowDuPont. Od teraz znów będzie funkcjonował jako samodzielna spółka, dostarczając tworzywa dla trzech grup odbiorców: wytwórców opakowań, infrastruktury i produktów konsumenckich.

W marcu ubiegłego roku koncern DowDuPont, powstały po fuzji obydwu podmiotów, zapowiedział rozdzielenie swojej struktury na trzy niezależne części: działu agriculture pod nazwą Corteva Agriscience, działu material science pod nazwą Dow i działu specialty products pod nazwą DuPont.

Z początkiem kwietnia bieżącego roku Dow ukończył proces wyodrębniania się z DowDuPont, stając się tym samym przedsiębiorstwem operującym w sektorze inżynierii materiałowej. Oferować będzie głównie etylen, propylen, ich pochodne oraz silikony. Spółka dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych pakietów rozwiązań chemicznych na świecie.

- Wprowadziliśmy znaczące zmiany w ofercie produktów Dow, strukturze kosztów i naszym sposobie myślenia. Nowy Dow jest bardziej wyspecjalizowaną i sprawniej funkcjonującą firmą o jasno wytyczonej strategii, która zapewni długoterminowy wzrost zysków, tworząc wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Zespół Dow jest dobrze przygotowany do realizacji założonego planu, czyli stania się najbardziej innowacyjną, zorientowaną na klienta, inkluzywną i zrównoważoną spółką z sektora inżynierii materiałowej. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, dzięki którym możemy szybciej wprowadzać innowacje, podnieść produktywność i starannie dobierać inwestycje. Pozwoli nam to osiągać stabilny wzrost i zyski, zwiększać rentowność, a tym samym tworzyć jeszcze bardziej znaczącą wartość dla naszych akcjonariuszy – powiedział Jim Fitterling, prezes firmy.

Dow jest obecny w Polsce od 1973 r. Na świecie posiada 113 zakładów produkcyjnych w 31 krajach i zatrudnia około 37 tys. pracowników. W 2018 r. osiągnął wyniki sprzedaży netto pro forma w wysokości około 50 mld dolarów.

Wyświetlono: 722

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej