Wiadomości

Dow Chemical Company dla Chemtura

27.04.2011

Firma Great Lakes Solutions nabyła licencję na stosowanie opracowanej przez Dow Chemical Company technologii produkcji środków zmniejszających palność polistyrenu spienialnego (EPS) i polistyrenu ekstrudowanego (XPS).

Opatentowane przez Dow bromowane polimery wykorzystywane jako retardanty to przełomowe rozwiązanie, gwarantujące wysoką jakość przy mniejszej szkodliwości dla środowiska. Technologia Dow została dokładnie przetestowana na etapie instalacji pilotażowej we współpracy z producentami EPS i XPS.
Jako właściciel pierwszej licencji, firma Great Lakes Solutions będzie miała wyłączne prawo na wytwarzanie i sprzedaż retardantów produkowanych metodą Dow. Pomimo prognoz sugerujących, że wdrożenie tej technologii do powszechnego stosowania może potrwać kilka lat, Great Lakes Solutions już teraz inwestuje w instalację produkcyjną na skalę przemysłową.
Należąca do spółki Chemtura, firma Great Lakes Solutions, jest światowym liderem w produkcji produktów zmniejszających palność, stosowanych w elektronice, elektryce oraz w budownictwie. Firma przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa i udoskonala swoje produkty, aby były jak najmniej szkodliwe dla środowiska.

Wyświetlono: 1521

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej