Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Dick Stolwijk prezesem Basell Orlen Polyolefins

03.12.2013

Dick Stolwijk został nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym firmy Basell Orlen Polyolefins.

Wakat na stanowisku prezesa zarządu BOP utrzymywał się od kilkunastu miesięcy i był wynikiem śmierci poprzedniego prezesa Steve’a Dwyer’a.

Od marca 2008 r. Dick Stolwijk pełnił funkcję członka zarządu BOP, dyrektora marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz prezesa zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż (BOPS). Przez ostatnie pięć i pół roku Dick Stolwijk zainicjował i wdrożył wiele zmian w BOP i BOPS, chroniąc te spółki przed kryzysem makroekonomicznym, dzięki czemu z roku na rok osiągały coraz lepsze wyniki. Od 2008 r. jest także prezesem Fundacji PlastiscEurope Polska. Przed podjęciem pracy w Polsce, Dick Stolwijk był szefem globalnej jednostki biznesowej LyondellBasell zajmującej się gatunkami polipropylenu Metocene.

Nowy prezes płockiej firmy jest doktorem chemii i od 25 lat związany jest z przemysłem chemicznym. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Shell, a następnie kontynuował w LyondellBasell. Ma duże doświadczenie w zakresie zastosowania poliolefin, a także zarządzania, marketingu i sprzedaży, które zdobył w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Specjalizuje się w tworzeniu strategicznych rozwiązań biznesowych dotyczących zarządzania klientami, marketingu oraz łańcucha dostaw. Dick Stowlijk pochodzi z Holandii.

Z początkiem grudnia br. do zarządu spółki dołączyła także Helena Huovinen. Będzie ona piastować funkcję dyrektora marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw, jak również objęła stanowisko prezesa zarządu BOPS. Helena Huovinen pracuje w LyondellBasell od 15 lat. Wcześniej zajmowała się sprzedażą i inżynierią chemiczną w innych firmach. W LyondellBasell zdobywała doświadczenie w działach związanych z rozwojem zastosowań polimerów, serwisem technicznym, zarządzaniem sprzedażą i marketingiem. Ostatnio była menedżerem ds. marketingu LyondellBasell w zakresie folii polipropylenowych. Helena Huovinen ma tytuł doktora chemii, który zdobyła na Politechnice w Helsinkach (Helsinki University of Technology) oraz Instytucie Maxa Plancka w Mulheim w Niemczech. Pochodzi z Finlandii.

Zarząd BOP uzupełniają Jerzy Nowaliński (dyrektor ds. produkcji) oraz Jacek Podgórski (dyrektor Finansowy).

Wyświetlono: 998

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej