Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

DB Schenker sprawdzonym partnerem branży chemicznej

22.11.2019

Firma DB Schenker poinformowała, że w jej magazynie logistycznym w Chorzowie zakończyło się badanie SQAS. Wynik na poziomie 95% potwierdza wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości operacji logistycznych wykonywanych dla branży chemicznej.

W chorzowskim magazynie logistycznym DB Schenker badany był system zarządzania oraz procedury i praktyki stosowane przez firmę w obrocie produktami chemicznymi. Obiekt w Chorzowie należy do grona siedmiu magazynów DB Schenker w Europie, które przeszły badanie SQAS (Safety Quality Assessment System). To istotne, gdyż branża chemiczna stawia jedne z najwyższych wymagań do procesów i bezpieczeństwa logistyki.

- DB Schenker od lat doskonali kulturę Lean, koncentrując się na ulepszaniu procesów, lepszym wykorzystaniu zasobów i zwiększaniu bezpieczeństwa. Badanie SQAS potwierdza, że nasza firma jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Magazyn został wyróżniony przez asesora m.in. w kwestii doskonalenia procedur operacyjnych i dostosowania ich do aktualnych procesów. Uznanie wzbudziła także współpraca pomiędzy poszczególnymi działami firmy, dzięki czemu możliwa jest skuteczna realizacja wspólnych celów. Wynik badania dowodzi, że współpraca z klientami w zakresie budowania biznesu poprzez wspólne działania dotyczące bezpieczeństwa, jakości oraz wydajności jest na wysokim poziomie. Ponadto ważne z punktu widzenia obsługi tak wymagającej branży, jak chemiczna jest to, że zasady związane z bezpieczeństwem są obecne w świadomości pracowników. Regularnie prowadzimy też szkolenia z zakresu BHP i PPOŻ i udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia Małgorzata Szkaradek, szef Obsługi Logistycznej w Magazynie Logistycznym w Chorzowie.

Badanie obejmowało dwa obszary. Pierwszy z nich zawierał szczegółowe pytania dotyczące CSR, HR, compliance, prawa pracy i procedur związanych z przepływem informacji, operacji oraz mienia. Drugi dotyczył zagadnień takich jak komunikacja z klientem i innymi partnerami, ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo i higiena pracy, przebieg procesów związanych z obrotem oraz magazynowania materiałów chemicznych w szczególności tych zaklasyfikowanych jako niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska.

To już kolejny audyt SQAS w magazynie DB Schenker w Chorzowie. Poprzednie badanie było przeprowadzone w 2016 r. Wtedy także uzyskano bardzo wysoki wynik, na poziomie 95%.

Badanie SQAS (Safety & Quality Assessment System) pozwala sprawdzać poziom bezpieczeństwa i jakość działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi i to zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi (ADR, RID, ADN) oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG.

Badanie SQAS zostało wprowadzone w 1995 r. przez Europejską Radę Przemysłu Chemicznego (Cefic). Raport SQAS jest ważny przez trzy lata, zawiera wskazania obszarów ocenionych dobrze, jak również miejsca, w których należy podjąć działania doskonalące.

Wyświetlono: 1239

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej