Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Dachser z szybszymi codziennymi dostawami do Mediolanu

28.03.2019

Dachser, międzynarodowy operator logistyczny obsługujący m.in. przedsiębiorstwa chemiczne, wystartował z codziennym połączeniem z Sosnowca do Padwy i Mediolanu. Dzięki uruchomionej właśnie linii towary rodzimych eksporterów trafiają teraz w 48 godzin do odbiorców w północnych Włoszech, a w pozostałe rejony tego kraju w ciągu 72 godzin.

- Start tego połączenia to znaczne udogodnienie i usprawnienie procesów logistycznych dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego i okolic, którzy sprzedają swoje wyroby włoskim klientom. We wszystkie dni robocze zestaw kontenerów wymiennych z polskimi towarami wyrusza z sosnowieckiego oddziału Dachser późnym wieczorem i do godziny 14 następnego dnia jest w Padwie, a następnie o godzinie 20 właściwy kontener dociera do Mediolanu. Taki szybki i co najważniejsze regularny serwis pozwala polskim firmom na bezproblemowe rozplanowanie transportów i łatwiejszą współpracę z kontrahentami z Italii - komentuje Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży ze strykowskiego oddziału Dachser.

Linia łącząca Sosnowiec, Padwę i Mediolan działa codziennie w obu kierunkach - operator notuje bowiem duże zapotrzebowanie na przewozy towarów również z Półwyspu Apenińskiego do naszego kraju.

Włochy to od lat jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Według danych opublikowanych przez GUS w 2018 roku do naszego kraju sprowadzono stamtąd towary warte przeszło 48 mld zł. Równolegle eksport do Włoch osiągnął wartość ponad 43 mld zł. Plasuje to Włochy odpowiednio na czwartym i piątym miejscu wśród krajów o największym saldzie wymiany handlowej z Polską.

Wyświetlono: 1765

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej