Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Dachser w gronie ekspertów od niebezpiecznej chemii

25.09.2019

Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, przystąpił do Stowarzyszenia Doradców ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, czyli krajowej organizacji zrzeszającej DGSA. To kolejny krok w dynamicznym rozwoju Dachser Chem-Logistics, to jest rozwiązania branżowego przeznaczonego do obsługi przedsiębiorstw chemicznych.

Stowarzyszenie DGSA zrzesza certyfikowanych doradców ds. transportu ADR (towarów niebezpiecznych). Organizacja aktywnie wspiera rozwój tego zawodu w Polsce, m.in. określając zasady współpracy doradców z organami, agendami oraz instytucjami rządowymi, związanymi z transportem towarów niebezpiecznych, w tym z Inspektoratem Transportu Drogowego. Opracowuje metodykę sporządzania raportów powypadkowych i sprawozdań rocznych oraz definiuje zasady świadczenia usług przez doradców DGSA.

- Dachser w ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics świadczy w Polsce usługi dla firm chemicznych od 2017 roku. Jednak jako grupa obsługujemy podmioty z tej branży od wielu lat i jesteśmy w tym obszarze ekspertem, zatrudniającym ponad 200 certyfikowanych doradców DGSA w całej Europie. Nad Wisłą popyt na przewozy chemii jest bardzo duży, więc nasz biznes się rozrasta, tak jak i grono naszych klientów. Dołączenie do Stowarzyszenia DGSA było więc naturalnym krokiem. Zyskaliśmy możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami, a z drugiej strony czerpania z doświadczeń innych – komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.

Tagi


Dachser
Wyświetlono: 1078

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej