Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Dachser Polska z nowym terminalem do przeładunku chemii

10.03.2020

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego Dachser przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ta inwestycja oznacza trzykrotne zwiększenie przepustowości przeładunkowej operatora i wiąże się z rozwojem jego biznesu w południowo-zachodniej Polsce. Do logistycznej obsługi dolnośląskiego eksportu i importu posłuży nowoczesna hala o powierzchni 15,5 tys. m2. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 tys. miejsc paletowych.

- Dolny Śląsk, m.in. dzięki bliskości granic, jest od lat w eksportowej czołówce wśród polskich województw, a wiele firm ma tu swoje fabryki i magazyny. Dachser pomaga im rozwijać sprzedaż zagraniczną. Dziś dolnośląskim przedsiębiorcom oferujemy już 14 codziennych międzynarodowych połączeń transportowych. Dzięki najnowszej inwestycji pod Wrocławiem będziemy mogli uruchamiać kolejne linie do ważnych rynkowo zagranicznych destynacji i nadal rosnąć wraz z tutejszym biznesem - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

W nowo uruchomionej hali o wysokości 10 metrów na tzw. terminal cross-dockowy (przeładunkowy) przeznaczono ok. 5,3 tys. m2, co oznacza ponad dwukrotny wzrost powierzchni, jaką Dachser miał do tego typu operacji w poprzednim budynku. W obiekcie znajduje się 60 bram przeładunkowych, są tam także miejsca na pola odkładcze dla stosowanych przez operatora nadwozi wymiennych. Co ważne, dolnośląski terminal przeładunkowy jest przystosowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym również materiałów niebezpiecznych. W magazynie logistyki kontraktowej o powierzchni 9 tys. m2 jest do dyspozycji 14,8 tys. miejsc paletowych na pięciu poziomach regałów, a w razie potrzeby tę liczbę można zwiększyć o kolejne 2 tys. Dwukondygnacyjna część socjalno-biurowa zajmuje blisko 1,1 tys. m2 z możliwością rozbudowy o dodatkowe piętro. Nowo rozbudowany oddział jest miejscem pracy dla ponad 70 osób.

- Nasi partnerzy biznesowi rozwijają się i zwiększają wolumen przesyłek eksportowych. Udostępniając im najbardziej inteligentne połączenia różnych rozwiązań logistycznych czujemy się w części współtwórcami ich sukcesu. Jednym z naszych celów strategicznych jest zapewnienie bezpieczeństwa wzrostu biznesu klientów, stąd przepustowość naszego terminala wzrasta niemal trzykrotnie. Ponadto mając do dyspozycji większą powierzchnię, na której zastosowano wiele ergonomicznych rozwiązań oraz o wiele większą liczbę bram przeładunkowych, można wykonywać poszczególne czynności znacznie wydajniej i wygodniej. Oznacza to dodatkowo lepszą organizację dostaw przesyłek, a jednocześnie usprawnia pracę kierowców oraz osób zatrudnionych w magazynie, co jest dla nas szczególnie istotne w kontekście zapewnienia najwyższej jakości obsługi – mówi Tomasz Szczepura, kierownik sprzedaży European Logistics Dachser Wrocław.

W oddziale zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne, zainstalowano na nim również system monitoringu, służący do ciągłej kontroli powierzchni i zapobiegania przeciążeniom. Na terenie obiektu przygotowano stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych

Wyświetlono: 1623

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej