Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Dachser: nowy magazyn do obsługi branży chemicznej

16.07.2020

Dachser, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi produktów chemicznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.

Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej.

- To między innymi dlatego jest tutaj duże zapotrzebowanie na współpracę z partnerem logistycznym, który zapewni sprawny transport oraz bezpieczne przechowywanie produktów chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych. Centrum logistyczne Dachser w Karlsruhe rozwijało się wraz ze swoimi klientami, stając się kluczowym hubem logistycznym do obsługi przesyłek chemicznych w ramach europejskiej sieci operatora. Na korzyść lokalizacji wpływa także fakt doskonałego skomunikowania z Francją, która stanowi główny kierunek niemieckiego eksportu chemikaliów. Stale rosnący popyt ze strony przemysłu chemicznego sprawił, że wybudowanie nowego obiektu było absolutną koniecznością – mówi Bernd Großmann, kierownik oddziału Dachser Malsch.

Nowy magazyn do obsługi materiałów niebezpiecznych oferuje powierzchnię wynoszącą blisko 22 tys. m2, na której może pomieścić 43 tys. palet. Obiekt jest podzielony na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu jest wyposażona w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi oraz zraszacze wmontowane w półki. Podłogi zostały specjalnie zaprojektowane tak, by umożliwić zatrzymanie ewentualnego wycieku chemikaliów i wody pożarowej. Z kolei bariery przy studzienkach ściekowych zapewniają dodatkową ochronę wód gruntowych.

Dachser posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics dostosowanego do szczególnych potrzeb przemysłu chemicznego, operator zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa obsługi logistycznej chemii. Firma dysponuje centralnym zespołem do zarządzania towarami niebezpiecznymi. Oprócz tego, nad sprawną logistyką chemikaliów czuwa także ponad 200 regionalnych przedstawicieli ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych.

Wyświetlono: 1383

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej