Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Cyfrowa transformacja u lidera chemii budowlanej

27.09.2018

Grupa Selena, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej, we współpracy z Microsoft realizuje proces transformacji cyfrowej własnej organizacji. Wpisuje się to w strategię firmy opartą na innowacjach i budowaniu przewag konkurencyjnych przez nowatorskie rozwiązania.

Selena zakończyła już wdrażanie nowoczesnego oprogramowania w siedmiu spółkach. Następnie planuje to samo w pozostałych polskich podmiotach oraz w Stanach Zjednoczonych i kolejnych krajach, w których prowadzi działalność. Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom Microsoftu znacząco skrócił się czas obsługi zamówień między firmami.

Jak tłumaczą władze Seleny, kluczowymi celami wdrożenia nowego systemu była poprawa zarządzania rentownością produktów, standaryzacja efektywności procesów wieloobszarowych, poprawa procesów przepływu gotówki oraz usystematyzowanie gromadzonych w firmie danych. Fundamentem cyfrowej transformacji Seleny jest spójny system ERP oraz nowoczesne środowisko pracy.

- Optymalizacja i automatyzacja działań to niewątpliwie jeden z celów, do którego dążymy jako cała Grupa. Zależało nam na zautomatyzowaniu pewnych procesów, by uniezależniać się od błędów ludzkich i budować firmową bazę wiedzy, z której mogą korzystać obecni i przyszli pracownicy. Stawiamy na zintegrowane i chmurowe rozwiązania, które umożliwiają zmniejszenie kosztów inwestycyjnych - wyjaśnia Artur Ryglowski, członek zarządu Selena FM oraz dyrektor ds. Operacji Produkcyjnych i Logistycznych.

Selena była jedną z pierwszych firm w Polsce, które zdecydowały się na wdrożenie Office 365 w chmurze.

Wdrożenie Microsoft Dynamics spaja procesy operacyjne w produkcji i łańcuchu dostaw. Dzięki przeniesieniu najlepszych praktyk wypracowanych przez lata przez spółkę dystrybucyjną jako referencji procesów sprzedażowych, zostały ujednolicone procesy finansowe i kadrowo-płacowe.

- Przed nami jeszcze sporo prac rozwojowych, przyczyniających się do pełnego zwrotu z inwestycji, zarówno po stronie systemu, jak i organizacji. W tym roku planujemy wdrożenia w pozostałych spółkach polskich oraz USA, w kolejnych latach będziemy obejmować systemem następne kraje, w których prowadzimy działalność – mówi Wojciech Knapik, dyrektor ds. informatyki w Selena FM.

Wyświetlono: 1307

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej