Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Covestro zaspakaja potrzeby branży motoryzacyjnej i elektronicznej

06.02.2020

Niemieckie przedsiębiorstwo Covestro skupia się na wprowadzaniu innowacjiw zakresie zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, uznając je za kluczowe trendy naszych czasów. Oferta koncernu obejmuje produkty i technologie dla motoryzacji, budownictwa i elektroniki.

Szczególne kompetencje Covestro prezentuje w odniesieniu do samochodów przyszłości, w produkcji których nacisk kładziony jest na wieloczujnikowe systemy informacyjno-rozrywkowe, innowacyjne koncepcje siedzeń, inteligentne powierzchnie i spersonalizowane oświetlenie. Do tego wszystkiego potrzeba jednak odpowiednich materiałów, które firma dostarcza. Budowa trójwymiarowych wyświetlaczy wielofunkcyjnych jest możliwa dzięki wysokiej jakości optycznej poliwęglanu Makrolon Ai i folii poliwęglanowej Makrofol, wraz z użyciem wyrafinowanych technologii zdobienia tworzyw: In Mold Decoration i Film Insert Moulding. W ostatnim czasie spółka opracowała także technologię INSQIN do pokrywania tkanin.

Dużą nowością dla branży motoryzacyjnej są ciągłe kompozyty termoplastyczne wzmocnione włóknem szklanym o nazwie Maezio. Dzięki jednokierunkowemu układowi optycznemu z włókna węglowego i wysokiej jakości powierzchni oferowanej przez matrycę poliwęglanową, termoplasty kompozytowe Maezio stanowią zupełnie nowe narzędzie dla projektantów motoryzacyjnych.

Covestro przybliża również koncepcję radzenia sobie z poużytkowymi odpadami poliwęglanowymi pochodzącymi z recyklingu i sposób ich zastosowania w przemyśle elektronicznym.

Wyświetlono: 1416

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej