Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Covestro rezygnuje z produkcji arkuszy poliwęglanowych

08.01.2020

Niemiecki koncern Covestro podpisał umowę z Serafin Group dotyczącą sprzedaży swoich europejskich aktywów w obszarze produkcji arkuszy poliwęglanowych. Sprzedaż obejmuje jednostki produkcyjne w Belgii i we Włoszech, operacje centralnego zarządzania oraz wsparcie sprzedaży.

Sprzedawany biznes mógł się pochwalić przychodami w kwocie 130 mln euro rocznie, co w porównaniu z łącznymi przychodami koncernu o wartości 14,6 mld euro nie jest wynikiem kluczowym z punktu widzenia Covestro. Arkusze poliwęglanowe są wysoce odporne na pękanie i są najczęściej stosowane w ochronie przemysłowej, systemach konstrukcyjnych lub zastosowaniach oznakowania.

Decyzja o sprzedaży aktywów została podjęta w ramach trwającego procesu optymalizacji portfela Covestro, który obejmuje zbycie wszystkich jednostek zaangażowanych w działalność na rzecz wytwarzania arkuszy poliwęglanowych. Sprzedaż europejskich aktywów skończyła ten proces, gdyż wcześniej nastąpiło zbycie zakładów w Ameryce Północnej i Indiach oraz przekształcenie produkcji w Guangzhou w Chinach. Po dokładnej ocenie firma Covestro zdecydowała, że ​​działalność w zakresie arkuszy nie pasuje już do strategii segmentu poliwęglanów. W przyszłości segment będzie nadal koncentrował się na zróżnicowanych zastosowaniach.

Wyświetlono: 561

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej