Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Corteva Agriscience, Dow i DuPont: nowe spółki z podziału DowDuPont

01.03.2018

Spółka DowDuPont ogłosiła nazwy trzech marek korporacyjnych, które powstaną zgodnie z planowanym podziałem spółki. Dział Agriculture zostanie nazwany Corteva Agriscience. Dział Materials Science przyjmie nazwę Dow. Dział Specialty Products pozostanie jako firma DuPont. 

- Wybór nazw jest kamieniem milowym w procesie tworzenia trzech silnych, niezależnych podmiotów, a każda z nazw odzwierciedla unikalne wartości poszczególnych firm. W trakcie rozwoju kluczową częścią naszej pracy będzie budowanie i wzmacnianie globalnych marek korporacyjnych, wyrażających nasze zaangażowanie, które wkładamy w kreowanie wartości poprzez innowacje; zaangażowanie wobec klientów, pracowników, inwestorów i wszystkich naszych interesariuszy – powiedział Ed Breen, dyrektor generalny DowDuPont.

- W ciągu sześciu ostatnich miesięcy zespoły Dow i DuPont osiągnęły postępy, a ogłoszenie nazw jest kolejnym dowodem ogromnego potencjału tkwiącego w tej fuzji, a teraz również podziale. Przede wszystkim skoncentrujemy się na zwiększeniu synergii kosztowej i wzrostowej, realizowaniu naszych inwestycji w rozwój i innowacje, a także rozdzieleniu się na trzy wiodące w swojej branży przedsiębiorstwa, które zaanonsowaliśmy – dodał Andrew Liveris, prezes rady nadzorczej DowDuPont.

Planowane przedsiębiorstwo Agriculture przyjmie nazwę Corteva Agriscience.

Z ponad 14 mld dolarów w wynikach pro forma za 2017 r. i 2,6 miliarda dolarów w zysku operacyjnym EBITDA na 2017 rok, dział Agriculture posiada wszechstronny i zrównoważony portfel nasion i środków ochrony roślin. Planuje się też wprowadzenie szeregu nowych produktów.

Po oddzieleniu od DowDuPont nazwa Corteva Agriscience będzie nową marką korporacyjną, jednak przedsiębiorstwo nadal będzie oferowało produkty pod wieloma rozpoznawalnymi produktowymi markami premium w rolnictwie, takimi jak: Pioneer, Mycogen, nowo zaprezentowany Brevant, a także wielokrotnie nagradzany fungicyd Aproach czy Quelex, herbicyd z aktywnym Arylexem.

Planowane jest też utworzenie przedsiębiorstwa Materials Science. Z prawie 44 mld dolarów zysku pro forma za 2017 r. i 9,1 mld dolarów zysku operacyjnego EBITDA w 2017 r. dział Material Science jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie inżynierii materiałowej. Wykorzystując swoją siłę w zakresie integracji i innowacyjności, skupi się na trzech pionierskich obszarach: opakowaniach, infrastrukturze i opiece konsumenckiej.

Z kolei planowane przedsiębiorstwo Specialty Products przyjmie nazwę DuPont. Z 21 mld dolarów zysku pro forma za 2017 r. i 5,3 mld dolarów zysku operacyjnego pro forma EBITDA w 2017 r., dział Specialty Products ma być dobrze przygotowany na możliwości rozwoju w obszarach, w których współpraca z klientem i innowacje mają główne znaczenie dla tworzenia wartości.

Przewiduje się, że utworzenie nowego przedsiębiorstwa dla Material Science nastąpi do końca pierwszego kwartału 2019 r. Przeprowadzenie podziału działów Agriculture i Specialty Products jest planowane do 1 czerwca 2019 r.

Wyświetlono: 1431

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej