Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Coraz bardziej zaawansowane materiały w produkcji wnętrz samochodowych

13.12.2018

Globalny rynek materiałów do wnętrz samochodowych napędzany jest przez sprzedaż luksusowych samochodów osobowych.

Globalny rynek materiałów do wnętrz samochodowych wart jest aktualnie ok. 61,6 mld dolarów i do 2025 r. powinien wzrastać w tempie 7,5% rocznie, by osiągnąć wtedy wartość 117,5 mld dolarów. Najpowszechniejsze materiały do wnętrz samochodowych to skóra syntetyczna, czysta skóra, tekstylia i termoplastyczne polimery (polietylen, polipropylen, polistyren; polichlorek winylu).

Zapotrzebowanie na coraz bardziej luksusowe wnętrza samochodowe stale rośnie, co skutecznie napędza rozwój rynku materiałów do ich tworzenia. Dodatkowo wzrasta popularność wnętrz klasy Premium o estetycznym wyglądzie i bardziej zaawansowanym wrażeniu dotykowym. Dlatego podrabiane produkty, głównie niższej jakości, są powoli wypierane z użycia.

Pod względem geograficznym to Azja i Pacyfik są najbardziej lukratywnym rynkiem dla materiałów do wnętrz samochodowych. Zwłaszcza z uwagi na wzrost rynku samochodowego w Indiach i Chinach.

Drugim co do wielkości rynkiem samochodowym na świecie są Stany Zjednoczone, w których to rynek materiałów do wnętrz samochodowych został wyceniony na 11,1 mld dolarów, a tempo wzrostu na poziomie 7,3% rocznie.

Wyświetlono: 962

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej