Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Coraz bardziej wymagający rynek surfaktantów wyzwaniem dla PCC Exol

21.03.2018

O 15,9% wzrosły w 2017 r. względem roku wcześniejszego przychody spółki PCC Exol. Jednocześnie też jest ona w trakcie kluczowej dla swego przyszłego rozwoju inwestycji.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych w Polsce i jednym z największych w regionie Europy Środkowo - Wschodniej. Dostarcza surfaktanty do produkcji detergentów i kosmetyków oraz do aplikacji przemysłowych.

W 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży całej Grupy PCC Exol osiągnęły poziom 625,4 mln zł. Grupa wypracowała również najwyższą w historii marżę brutto na sprzedaży o wartość 86,7 mln zł (+4,7 mln zł r/r). Zysk netto sięgnął 18,2 mln zł.

- PCC Exol prowadzi działalność na rozwojowym rynku surfaktantów. To rynek stawiający producentom ambitne wyzwania. Oczekuje produktów ekologicznych na bazie naturalnych surowców, biodegradowalnych, łagodnych w oddziaływaniu na środowisko. Nasza spółka posiada w swojej ofercie zaawansowane technologicznie wyroby, znajdujące zastosowanie w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i detergentów o delikatnym oddziaływaniu. Produkujemy także wyroby o jakości farmaceutycznej. Produkty naszej spółki wchodzą w skład globalnych marek kosmetycznych, trafiających do drogerii i butików w całej Europie. PCC Exol dostarcza również surfaktanty podatne na proces biodegradacji. Ponadto rozwijane są produkty do zastosowań przemysłowych, często specjalistyczne i o unikatowych właściwościach. Poszukujemy wciąż nowych rozwiązań pozwalających na dostarczanie substancji łagodniejszych w oddziaływaniu. Mam tu na myśli szczególnie surowce stosowane do produkcji środków higieny osobistej, kosmetyków i detergentów. Tego dziś oczekują konsumenci – mówi Mirosław Siwirski. Prezes PCC Exol.

W tej chwili firma inwestuje w Brzegu Dolnym w zwiększenie zdolności produkcyjnych o 15 tys. ton rocznie. Realizacja projektu pozwoli na wzrost sprzedaży i wprowadzenie do oferty nowych, zaawansowanych technologicznie produktów. Część z nich to produkty, które znajdą zastosowanie w produkcji kosmetyków i środków higieny osobistej o łagodnym oddziaływaniu. Inne, będące produktami specjalistycznymi do zastosowań przemysłowych, będą skierowane do takich branż, jak czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru i przetwórstwo spożywcze. Zakończenie projektu planowane jest na 2020 r. 

Wyświetlono: 1162

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej