Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Co słychać na placu budowy projektu „Polimery Police”?

17.11.2020

Trwają prace budowlane związane z największą inwestycją w polskiej chemii, jaką jest kompleks „Polimery Police”. W Policach powstają instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu.

W ostatnich tygodniach zakończono już proces pozyskiwania pozwoleń na budowę, co umożliwia Hyundai, generalnemu wykonawcy projektu „Polimery Police”, realizację pełnego zakresu prac. Na terenie terminalu należącego do Grupy Azoty Polyolefins kontynuowane są obecnie prace związane z budową nabrzeża, wykonano fundamenty pod zbiorniki propanu i etylenu oraz rozpoczęto montaż i spawanie płaszcza zewnętrznego zbiornika propanu. Równolegle prowadzone są prace hydrotechniczne w części morskiej inwestycji - przygotowano pole odkładcze i rozpoczęto pogłębienie części toru wodnego wchodzącego w zakres projektu „Polimery Police”. Na wszystkich podprojektach prowadzone są prace fundamentowe. Trwa również montaż konstrukcji stalowych, w tym estakad. To kolejny etap realizacji prac budowlanych prowadzonych na podprojekcie PDH. Realizacja tego zadania szczegółowego oznacza zamontowanie ok. 4,15 tys. ton konstrukcji stalowych estakad, etażerek i wiat. Na powstałych w wyniku prowadzonych prac konstrukcjach zostaną zamontowane rurociągi, aparaty i urządzenia służące do produkcji polipropylenu.

Cały projekt „Polimery Police” składa się z pięciu składowych. To instalacja odwodornienia propanu PDH, instalacja do produkcji polipropylenu; infrastruktura logistyczna polipropylenu; terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport) oraz instalacje pomocnicze

Koniec wszystkich prac nastąpić ma w 2022 r.

Wyświetlono: 273

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej