Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Clariant: trzy nowe składniki do pielęgnacji włosów

29.06.2018

Clariant, światowy lider w dziedzinie specjalistycznych chemikaliów, wprowadził na rynek kosmetyczny trzy nowe surowce przeznaczone do produktów do pielęgnacji włosów.

Nowa oferta Clarianta opiera się na szczegółowych badaniach konsumenckich przeprowadzonych na całym świecie, w efekcie których stworzono składniki zapewniające korzyści dla zidentyfikowanych potrzeb klientów. Chodzi tu m.in. o problemy z pielęgnacją słabych, cienkich włosów, co ma swoje źródło np. w genetyce, starzeniu się czy stresującym trybie życia. Chodzi także o ochronę mocno uszkodzonych lub słabych włosów, z uwagi na ich ekspozycję na promieniowanie słoneczne lub czynniki chemiczne.

Nowa rodzina surowców o nazwie Genadvance (Genadvance Repair, Genadvance Life, Genadvance Hydra) trafia do użytku w takich wyrobach, jak odżywki do spłukiwania i szampony kondycjonujące. Jednocześnie umożliwia rozwój zindywidualizowanych produktów dla bardzo zniszczonych, suchych i pozbawionych życia włosów, a tym samym wspiera działy R&D w reagowaniu na ogólne zapotrzebowanie konsumentów na spersonalizowane produkty do pielęgnacji włosów.

Wyświetlono: 2662

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej