Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Clariant: nowe modyfikatory reologii

21.03.2018
Clariant: nowe modyfikatory reologii

Firma Clariant ogłosiła wprowadzenie na rynek produktu o nazwie Aristoflex Silk. Jest to zupełnie nowy modyfikator właściwości reologicznych. Produkt wyróżnia się wyjątkową tolerancją na elektrolity. Dodatkowo daje skórze poczucie jedwabistości i miękkości, co wyróżnia produkty higieny osobistej z grupy premium, do której to adresowany jest produkt.

Aristoflex Silk rozszerza gamę modyfikatorów reologii z grupy Aristoflex, oferowanych przez firmę Clariant. Produkty tej grupy zyskały uznanie ze względu na swoje bardzo dobre właściwości zagęszczające.

Nowy polimer, wolny od tlenku etylenu, wspomaga pracowników działów R&D w osiąganiu różnorodnych wymagań estetycznych konsumentów, którzy nieustannie poszukują wysoce funkcjonalnych i jednocześnie ochronnych produktów. Trend ten jest uosabiany przez rosnące zapotrzebowanie na produkty typu maseczki na twarz oraz kosmetyki do opalania.

Produkt ma wysoką tolerancję na elektrolity i działa przy niskich wartościach pH. Umożliwia to pracownikom działów R&D i producentom wykroczenie poza obecnie stosowane stężenia elektrolitów i ograniczenia pH, bez utraty wymaganego profilu sensorycznego. W efekcie, Aristoflex Silk może być stosowany jako dodatek do produktów i formulacji pielęgnujących skórę do codziennego użytku, zapewniając im przyjemną teksturę, m.in. chodzi o produkty do intensywnej pielęgnacji przeciwsłonecznej (SPF50+), produkty do rozjaśniania skóry (eliminowanie przebarwień), produkty samoopalające oraz inne, pod konkretne, często dość trudne, wyzwania pielęgnujące.

Wyświetlono: 1841

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej