Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Ciekawy program targów CosmeticBusiness Poland

22.06.2017

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji targów CosmeticBusiness Poland, jedynej w Polsce imprezy targowej dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego.

Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 września br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Podczas targów CosmeticBusiness Poland, organizowanych wspólnie z targami HPCI – Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, zaprezentowana zostanie oferta dla produkcji kosmetyków oraz detergentów. Obejmie ona surowce, technologię produkcji opakowań oraz pełen wachlarz usług dla producentów kosmetyków i detergentów. Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program konferencji, a także organizowana po raz pierwszy giełda kooperacyjna (spotkania B2B) dla branży kosmetycznej i detergentowej.

- Targi CosmeticBusiness Poland stworzyły na polskim rynku kosmetycznym istotne dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego miejsce spotkania. Ich pierwsza edycja w 2016 r. okazała się dużym sukcesem. Jesteśmy pewni, że również w tym roku impreza spełni oczekiwania - mówi Markus Geisenberger, dyrektor zarządzający Targów Lipskich, właściciela marki CosmeticBusiness.

Tegoroczna impreza po raz kolejny wspierana jest przez polskie związki branżowe, tj. przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego oraz Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Targom CosmeticBusiness Poland, oprócz ciekawej prezentacji produktowej na poszczególnych stoiskach, towarzyszyć będzie cykl konferencji i wykładów poświęcony dla branży kosmetycznej i detergentowej. W ramach forum zlokalizowanego w hali wystawienniczej pierwszego dnia targów odbędą się wystąpienia wybranych wystawców. Drugiego dnia w tym samym miejscu odbędzie się organizowane przez firmę Aniflex Forum Druku Cyfrowego, podczas którego przedstawione zostaną aktualne trendy w kreacji, personalizacji i produkcji etykiet i opakowań z wykorzystaniem technologii druku cyfrowego. Wśród prelegentów pojawi się m.in. przedstawiciel jednej z czołowych agencji brandingowych w Polsce. Firmy biorące udział w forum będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji dotyczącej własnej marki. W trakcie Forum Druku Cyfrowego zostaną ponadto zaprezentowane unikalne formy uszlachetniania druku oraz surowce do produkcji etykiet samoprzylepnych dla branży kosmetycznej. Nie zabraknie inspirujących przykładów personalizacji produktów kosmetycznych.

Specjaliści ds. rozwoju produktu będą mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji „7th HPCI CEE Scientific Conference", która swoją tematyką obejmie naukowe i techniczne aspekty oraz regulacje prawne z zakresu produkcji detergentów i kosmetyków pielęgnacyjnych. Natomiast podczas seminarium „HPCI CEE Technical Seminars" wybrani wystawcy zaprezentują stosowane w ich zakładach technologie i procesy wdrożone do rozwoju produktu.

Targom CosmeticBusiness Poland po raz pierwszy towarzyszyć będzie międzynarodowa giełda kooperacyjna (spotkania B2B) dla branży kosmetycznej i detergentowej. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Transferu Technologii jako partner międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network (EEN) we współpracy z innymi ośrodkami EEN w kraju i zagranicą. Udział w spotkaniach B2B mogą wziąć firmy z sektora kosmetycznego i detergentowego zainteresowane nawiązaniem międzynarodowej współpracy. Spotkania odbywać się 27 września br. w dwóch modułach: spotkania między dostawcami dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego a producentami kosmetyków i detergentów oraz spotkania producentów kosmetyków i detergentów z potencjalnymi dystrybutorami.

Wyświetlono: 804

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej