Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Ciekawy program konferencji Label Innovations „Co mówi twoje opakowanie”

25.02.2019

Zbliżająca się piąta edycja konferencji Label Innovations, będzie koncentrowała się wokół trendów ekologicznego i premium w branży opakowań oraz szans rozwojowych jakie mogą one przynieść producentom. Będzie też okazją, aby dowiedzieć się, co oferuje producentom branża opakowaniowa w zakresie innowacji.

2 kwietnia br. podczas targów opakowaniowych Packaging Innovations odbędzie się konferencji Label Innovations „Co mówi twoje opakowanie”? Eksperci w dziedzinie opakowań i marketingu odniosą się do aktualnych trendów opakowaniowych, badań rynkowych i marketingowych, regulacji prawnych. Temat przewodni konferencji to „Eko, które kupi konsument - czyli o ekoinnowacjach w opakowaniach i etykietach”.

W trakcie wydarzenia eksperci wyjaśnią, co to znaczy rozszerzona odpowiedzialność producenta w kontekście wprowadzania na rynek towarów, które w rezultacie ich zużycia stają się odpadami. Opowiedzą, czego oczekuje ustawodawca od producentów w kontekście ochrony środowiska. Zapoznają uczestników konferencji z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa Unii Europejskiej i prawa polskiego regulującymi rozszerzoną odpowiedzialność producenta, obowiązki rejestrowe, ewidencyjne i sprawozdawcze.

Jednocześnie konferencyjni mówcy przedstawią tajniki motywacji zakupowych generacji konsumentów X,Y,Z oraz istotne różnice pomiędzy pokoleniami. Najmłodsze pokolenie uważa, że “eko ich nie kręci”. Na co więc zwracają uwagę podejmując decyzje zakupowe?

Ponadto będzie można dowiedzieć się o przyszłości marek premium w kontekście rozwoju trendu ekologicznego i o tym, czy trend ekologiczny stanowi zagrożenie dla rozwoju marek premium.

Przedstawione zostaną również nowe ekologiczne podłoża opakowaniowe, ich właściwości i zastosowania oraz rozwiązania etykietowe, które są nie tylko atrakcyjne dla konsumentów, ale również wpisują się w zrównoważony rozwój firm.

Wyświetlono: 820

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej