Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH zakończył kontraktację sody na rok 2020

28.01.2020

Grupa CIECH zbudowała zakończyła budowę portfela zamówień na swój produkt, jakim jest soda kalcynowana. 

Grupa CIECH zakończyła kontraktację na rynku sody kalcynowanej na rok 2020. Soda z polskich i niemieckich zakładów CIECH trafi do ok. 300 lokalizacji na świecie. Firma zapewnia, iż mimo obserwowanego spowolnienia w branży automotive i w budownictwie, podstawowy dla niej rynek, czyli Europa Środkowa i Wschodnia cechuje się stabilnym popytem. Sprzyjają mu m.in. realizowane i zakończone już inwestycje w segmencie produkcji szkła płaskiego oraz wzmacniający się trend wykorzystywania opakowań szklanych, co może skutkować wzrostem mocy produkcyjnych tego segmentu szkła nie tylko w naszej części Europy.

W biznesie sodowym zdecydowana większość kontraktów w Europie zawierana jest na rok. Okres kontraktacji trwa zwyczajowo od października do stycznia. Grupa CIECH, oprócz sody kalcynowanej lekkiej i ciężkiej, oferuje klientom – nierzadko największym koncernom branży FMCG i wiodącym producentom szkła – specjalistyczne usługi logistyczne oraz doradztwo technologiczne.

- Dobra reputacja oraz znajomość potrzeb rynku pozwoliła nam na zawarcie korzystnych kontraktów, po cenach wyższych niż rok wcześniej, co częściowo wynikało m.in. z rosnących kosztów certyfikatów CO2. Działania sprzedażowe prowadziliśmy w otoczeniu lekkiego spowolnienia w branżach automotive oraz budowlanej, a także silnej konkurencji na rynku. Pozytywna kontraktacja to efekt naszych przewag konkurencyjnych: bardzo dobrej jakości produktu, stabilnych dostaw i wzorowej obsługi klientów. Warto podkreślić optymistyczne sygnały o dalszym rozwoju branż, w których soda kalcynowana jest ważnym elementem procesów wytwórczych, przede wszystkim w segmencie produkcji szkła – mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH S.A.
 

Wyświetlono: 237

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej