Nowości - Chemia budowlana z kraju

CIECH Vitrosilicon z licznymi nowościami produktowymi dla branży budowlanej oraz rolników

31.10.2019
CIECH Vitrosilicon z licznymi nowościami produktowymi dla branży budowlanej oraz rolników

CIECH Vitrosilicon, producent krzemianów sodu i potasu, wprowadza na rynek nowe produkty, przeznaczone do specjalistycznego zastosowania w budownictwie i rolnictwie.

Nowości CIECH Vitrosilicon o nazwach handlowych VITROCER i VITROTECH to specjalistyczne roztwory krzemianów przeznaczone do produkcji płytek ceramicznych oraz farb i tynków krzemianowych. Z kolei dla branży rolniczej CIECH Vitrosilicon opracował koncentrat krzemianowy VITROAGRO, stosowany jako baza do produkcji nawozów krzemianowych.

Firma rozszerzyła swoją ofertę w odpowiedzi na dużą aktywność branży budowlanej. W miejsce klasycznych płynnych krzemianów, niezbędnych składników wielu produktów chemii budowlanej, spółka proponuje teraz specjalistyczne roztwory, których unikatowa budowa fizyko-chemiczna oraz zastosowane modyfikacje zapewniają wzrost efektywności produkcji wyrobów końcowych.

Dla producentów płytek ceramicznych przygotowano VITROCER S160, to jest upłynniacz mas ceramicznych o wysokiej koncentracji. Produkowany w specjalnym procesie technologicznym z surowca wytwarzanego wyłącznie na potrzeby VITROCER, charakteryzuje się wysoko usystematyzowaną budową sieciową. Jego zastosowanie pozwala na zwiększenie gęstości oraz obniżenie lepkości masy ceramicznej w procesie mielenia. Jego użycie usprawnia proces suszenia oraz zwiększa stabilność masy podczas przechowywania w zbiornikach. Dodatek VITROCER w procesie mielenia masy ceramicznej pozwala na ograniczenie ilości upłynniacza oraz znaczne polepszenie parametrów i oszczędność energii.

Natomiast VITROTECH to klarowny i bezwonny roztwór krzemianu potasu przeznaczony do produkcji farb i tynków krzemianowych. Odmiana VITROTECH P-36 sprawdza się zwłaszcza przy produkcji tynków, natomiast odmiana VITROTECH P-25 to idealny składnik farb i gruntów. W obu wariantach dodatek modyfikatorów polepsza właściwości dyspergujące roztworu, co ułatwia aplikację i wpływa korzystnie na proces produkcji wyrobów gotowych. VITROTECH świetnie spisuje się jako grunt, poprawia przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoży, zwłaszcza mineralnych oraz zwiększa trwałość wyrobów poprzez tworzenie wiązań sylifikacyjnych i wychwytywanie jonów metali ciężkich.

- Liczymy na to, że nowe produkty szybko znajdą zastosowanie wśród polskich i zagranicznych producentów ceramiki oraz farb i tynków. Rynek budowlany dynamicznie się rozwija i rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczne produkty, dopasowane do potrzeb poszczególnych odbiorców. Produkty specjalistyczne, powstałe z myślą o szybko rozwijających się branżach, to ważny element naszej strategii zwiększania portfolio produktowego, konkurencyjności i wzrostu marż – mówi Zenon Kozak, prezes zarządu CIECH Vitrosilicon.

Oprócz produktów dla branży budowlanej, w tegorocznych nowościach CIECH Vitrosilicon znajduje się również VITROAGRO P40, specjalistyczny roztwór krzemianu potasu o zwiększonej zawartości kwasu krzemowego z dodatkiem potasu, przeznaczony do produkcji nawozów krzemianowych płynnych i stałych.

Wyświetlono: 2594

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej