Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH Sarzyna pomaga lokalnej społeczności

08.01.2019
CIECH Sarzyna pomaga lokalnej społeczności

Spółka CIECH Sarzyna poinformowała, że w 2018 r. zrealizowała blisko 30 projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w swoim środowisku lokalnym.

Mimo intensywnego rozwoju swojej działalności biznesowej, m.in. postępującej ekspansji na nowe rynki zagraniczne (Australia, Kanada), integracji operacyjnej z przejętym przez Grupę CIECH hiszpańskim dostawcą środków ochrony roślin – Proplanem oraz konsekwentnym poszerzaniem swojego asortymentu w obszarze agro i żywic – spółka CIECH Sarzyna nie zapomniała o najbliższym otoczeniu. Skoncentrowała się na czterech obszarach działalności: wsparciu rozwoju edukacji chemicznej i przedsięwzięć sportowych w regionie, współpracy z miastem Nowa Sarzyna i instytucjami publicznymi oraz popularyzacji postaw pro-środowiskowych.

- W środowiskach, w których działamy staramy się być dobrym sąsiadem. Dlatego wspieramy inicjatywy lokalne poprzez współpracę przy organizacji projektów z zakresu edukacji, sportu czy ochrony środowiska. W 2018 roku podjęliśmy blisko 30 inicjatyw w naszym środowisku lokalnym. Cieszę się, że dzięki temu stwarzamy naszym pracownikom i mieszkańcom regionu możliwości rozwoju swoich pasji i tworzenia integrujących przedsięwzięć społecznych - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

Łączna wartość wsparcia na inicjatywy lokalne przeznaczona w 2018 r. przez CIECH Sarzyna wyniosła blisko 130 tys. zł. Głównymi beneficjentami wsparcia byli pracownicy spółki, stowarzyszenia charytatywne, stowarzyszenia społeczne oraz instytucje publiczne. Ważnym obszarem działań CIECH Sarzyna było w minionym roku wsparcie rozwoju edukacji chemicznej poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu laboratoryjnego oraz dzielenie się wiedzą z uczniami lokalnych szkół i studentami podczas warsztatów edukacyjnych na terenie fabryki i w laboratorium. Spółka przekazała również studentom Politechniki Rzeszowskiej produkty do budowy pojazdu na zawody Formuła Student.

CIECH Sarzyna jest partnerem lokalnych drużyn piłkarskich oraz wspiera rozwój młodych talentów w szkółce piłkarskiej Młode Nadzieje. Sponsoruje również podkarpackie biegi, a dzięki wsparciu firmy powstała oficjalna reprezentacja biegowa CIECH Sarzyna. Firma aktywnie uczestniczy w życiu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, wspierając wydarzenia kulturalne (m.in. „Dni Miasta” czy „Dzień Dziecka w Nowej Sarzynie”) oraz rozwój instytucji edukacyjnych. Świadczy także pomoc dla pobliskiego Domu Dziecka. Spółka nie zapomina również o trosce o środowisko naturalne, obejmując patronaty nad ogrodami rekreacyjnymi w mieście i wpierając inicjatywy sadzenia drzew, pszczelarstwo oraz wędkarstwo.

Grupa CIECH zatrudnia na Podkarpaciu 570 pracowników, przy czym w CIECH Sarzyna bezpośrednio pracuje 435 osób. W 2017 roku spółka odprowadziła do budżetów lokalnych jednostek samorządu terytorialnego ok. 20 mln zł, m.in. z tytułu podatków od nieruchomości czy podatku dochodowego od osób fizycznych. CIECH Sarzyna znacząco wpływa również na wyniki finansowe kilkudziesięciu lokalnych firm z którymi współpracuje, generując obroty przekraczające rocznie ponad 500 mln zł.

Wyświetlono: 383

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej