Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH przymierza się do inwestycji w energetykę

16.09.2019

Grupa CIECH w swoim raporcie półrocznym poinformowała o podjęciu decyzji o rozpoczęciu fazy przygotowawczej istotnych inwestycji w obszarze energetyki.

Grupa CIECH przystąpiła do fazy przygotowawczej istotnych inwestycji energetycznych w Janikowie i Inowrocławiu. W ramach projektu rozważana jest budowa nowych źródeł wytwórczych zasilanych paliwem gazowym. Celem planowanych inwestycji w spółce CIECH Soda Polska jest zwiększenie sprawności i dyspozycyjności obszaru energetyki, która przełoży się na podniesienie wolumenu produkcji sody poprzez ograniczenie strat produkcyjnych oraz uzyskanie rezerw produkcyjnych pary. Jednocześnie wdrożenie miksu energetycznego przyczynić ma się w ocenie władz spółki do ograniczenia emisji CO2.

Faza przygotowawcza inwestycji obejmuje m.in. postępowania przetargowe związane z wyłonieniem projektanta, przygotowanie dokumentacji projektowej, weryfikację warunków rynkowych planowanego projektu oraz uzyskanie decyzji administracyjnych. Wartość wskazanych inwestycji szacowana jest na ok. 250 - 300 mln zł, a orientacyjny czas realizacji wynosi około trzech lat.

Ostateczna decyzja o realizacji inwestycji zostanie podjęta w ciągu najbliższych kwartałów i będzie zależała m.in. od warunków rynkowych oraz uzyskania odpowiednich decyzji administracyjnych.

Wyświetlono: 530

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej