Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH może rozwijać się także przez akwizycje

22.03.2017

Prezes spółki CIECH nie wyklucza, że powróci ona niebawem do tematu przejęć na rynku międzynarodowym.

- Elementem naszej strategii międzynarodowego rozwoju było wzięcie udziału w jednym z największych procesów akwizycyjnych w obszarze AGRO w zeszłym roku. Podjęliśmy decyzję dotyczącą potencjalnej transakcji nabycia spółek z portfolio portugalskiej grupy SAPEC zajmujących się produkcją środków ochrony roślin i suplementów dla roślin. Transakcja nie doszła do skutku z udziałem CIECH, ale nie rezygnujemy z naszych planów ekspansji geograficznej. Obecnie rozwijamy się organicznie, ale jeśli pojawiłaby się atrakcyjna okazja, zgodna z naszymi planami rozwojowymi, to nie wykluczamy także akwizycji – przyznał Maciej Tybura, prezes spółki CIECH.

Odnosząc się do innych planów firmy na najbliższe miesiąca stwierdza on, iż 2017 r. stawia przed CIECH-em sporo wyzwań, przede wszystkim tych związanych z wyższymi cenami surowców energetycznych oraz ze spodziewanym pojawieniem się na rynku tureckich mocy sody kalcynowanej.

- Myślę jednak, że jesteśmy dobrze do tych wyzwań przygotowani i będziemy ciężko pracować, aby zminimalizować ewentualny negatywny wpływ tych czynników na nasz biznes. Jestem przekonany, że przyczyni się do tego nie tylko odpowiednie zarządzanie surowcami i szereg inicjatyw podejmowanych w obszarze sody kalcynowanej, ale także intensywne działania w celu rozwoju portfolio specjalistycznego – przede wszystkim w biznesie soli, sody oczyszczonej i AGRO, co pozwoli nam być jeszcze bardziej zdywersyfikowaną Grupą. W celu realizacji tych założeń, poza rozwojem produktów i sieci sprzedaży, będziemy także realizować szereg inwestycji. Największe nakłady CAPEX w 2017 r. pojawią m.in. w związku z dalszą budową instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w naszych polskich elektrociepłowniach, procesami rejestracji substancji aktywnych i produktów AGRO, rozwojem portfolio sody oczyszczonej w Niemczech i poprawą efektywności zakładów. Jednocześnie nie zamykamy się na nowe możliwości i jeśli pojawią się nowe, interesujące projekty, to nie wykluczamy ich realizacji – podkreśla prezes Tybura.

Tagi


CIECH
Wyświetlono: 553

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej