Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

CHT Group: celem 500 mln euro przychodów

28.03.2018

Szwajcarsko – niemiecka firma chemiczna CHT Group konsumuje korzyści związane z przejęciem w sierpniu ubiegłego roku amerykańskiego przedsiębiorstwa ICM Silicones Group.

Nabycie ICM Silicones Group za kwotę 69 mln dolarów było największą tego typu transakcją w historii CHT Group. Celem jest strategiczny rozwój przedsiębiorstwa zatrudniającego ponad 2,2 tys. osób. Jest ICM Silicones Group wiodącym dostawcą rozwiązań dla wysokowydajnych emulsji silikonowych i elastomerów silikonowych w Ameryce.

CHT Group poinformowało, że w ramach swojego strategicznego programu „Agenda 2020" dąży do osiągnięcia sprzedaży w wysokości 500 mln euro rocznie do 2020 r. i nastąpić ma to poprzez wzrost organiczny i akwizycje. W tej chwili sprzedaż ta wynosi ok. 440 mln euro. Pomocna w osiągnięciu wytyczonego zamierzenia ma być właśnie ekspansja na rynku amerykańskim i umacnianie na nim własnej pozycji w obszarze silikonów. Już bowiem od końca lat 90. ubiegłego wieku Grupa CHT oferuje specjalistyczne silikony. Wpierw była to produkcja na potrzeby przemysłu tekstylnego i chodziło wówczas o posiadania własnej bazy surowcowej do dalszej produkcji środków zmiękczających dla tekstyliów. Z czasem jednak chemia silikonowa stała się ważnym filarem biznesu realizowanego przez spółkę. Dzisiaj CHT Group oferuje tekstylia, barwniki i pigmenty, a także silikony oraz farby i powłoki.

- Przejęcie ICM Silicones Group oznacza dla nas nie tylko znaczne zwiększenie zakresu istniejącej działalności związanej z przemysłem silikonowym, ale również uzupełnia posiadane przez nas technologie silikonowe i naszą wiedzę na temat silikonu, m.in. dzięki dostępowi do nowych, atrakcyjnych segmentów rynku w USA – powiedział Frank Naumann, prezes CHT Group.

Wyświetlono: 601

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej