Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Chemours odpowiada na ustawę F-gazową

30.10.2015

Firma Chemours wprowadza na rynek produkty z serii Opteon, będące gamą nowoczesnych rozwiązań chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu Chemours odpowiada na ustawę F-gazowącieplarnianego GWP. To odpowiedź na wprowadzenie tzw. ustawy F-gazowej.

Rozporządzenie w sprawie gazów fluorowanych, znane jako ustawa F-gazowa, ograniczy ich dostępność w 2016 r. Prawo, które już niebawem zacznie obowiązywać narzuci od 1 stycznia 2016 r. ograniczenie ekwiwalentów CO2 pochodzących z gazów fluorowanych wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej o 7% w porównaniu do roku 2015.  Proponowane w rozporządzeniu rozwiązania polegające na stopniowym ograniczaniu  i wycofywaniu gazów fluorowanych HFC mają ułatwić Unii Europejskiej osiągnięcie celów  w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu. Nowe rozporządzenie może posłużyć do opracowania planu i harmonogramu przejścia od wykorzystania gazów HFC o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential, GWP) do użycia technologii o niskim wskaźniku GWP.

Chemours chce przyczynić się do takiej zmiany na rynku, nie tylko dzięki dotychczasowym produktom na bazie wodorofluorowęglowodorów (HFC), ale także dzięki nowym czynnikom Opteon, czyli gamie rozwiązań chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego GWP. Są to takie produkty, jak Opteon™ XP40 i Opteon™ XP44, dostępne na rynku i stosowane z powodzeniem w wielu systemach na terenie Unii Europejskiej.

Amerykańska forma The Chemours Company jest światowym liderem w dziedzinach technologii tytanowej, tworzyw fluoropolimerowych oraz środków chemicznych. Komponenty Chemours są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych i powłok, chłodnictwie i klimatyzacji, górnictwie i rafinacji ropy naftowej oraz wielu innych obszarach produkcji przemysłowej.  Spółka zatrudnia około 9 tys. pracowników w 37 zakładach produkcyjnych, obsługujących ponad 5 tys. klientów z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy.

Wyświetlono: 1770

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej