Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Chemours: nowe czynniki chłodnicze

20.09.2016
Chemours: nowe czynniki chłodnicze

Firma chemiczna Chemours wprowadza na rynek nowe czynniki chłodnicze o obniżonym GWP.

Chemours to przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu i czołowej pozycji na rynkach bieli tytanowej, produktów fluorowych oraz chemii przemysłowej. Opracowało właśnie nową serię czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Produkt o nazwie Opteon XL pozwoli w nowych instalacjach zmniejszyć emisję ekwiwalentu CO2 i to przy niezmienionej lub nawet wyższej wydajności.

Wcześniej firma stworzyła już produkty z serii Opteon XP, które od dwóch lat przeznaczone są do nowych instalacji oraz modernizacji istniejących systemów chłodniczych. Chemours przedstawia również nowe czynniki alternatywne o niskim GWP do wysokotemperaturowych pomp ciepła i organicznych cykli Rankina (ORC).

- Portfolio czynników chłodniczych Opteon stanowi dla chłodnictwa przełom w zakresie rozwiązań o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Produkty te zostały opracowane tak, aby spełniać coraz bardziej rygorystyczne globalne normy. Jednocześnie mają one taką samą lub nawet lepszą wydajność w porównaniu z produktami poprzednich generacji. Jako czołowy dostawca czynników chłodniczych o zrównoważonym wpływie na środowisko naturalne, nasz firma inwestuje setki milionów dolarów w rozwój nowych produktów i zwiększanie mocy produkcyjnych, starając się zaspokoić rosnące na świecie zapotrzebowanie na czynniki o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) – przekonują przedstawiciele spółki Chemours.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Stanach Zjednoczonych obecne jest na całym świecie. Zatrudnia ok. 8 tys. osób, posiada 35 zakładów produkcyjnych i obsługuje 5 tys. odbiorców z obydwu Ameryk, Azji i Europy. Wyroby Chemours są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych i powłok, chłodnictwie i klimatyzacji, górnictwie i rafinacji ropy naftowej oraz wielu innych obszarach produkcji przemysłowej. 

Wyświetlono: 1934

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej