Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Chemikalia ze światła słonecznego

27.09.2018

W Delfzijl w Holandii powstaje demonstracyjna fabryka, w której zastosowana zostanie innowacyjna technologia służąca produkcji chemikaliów ze światła słonecznego. Autorami tego projektu są firmy AkzoNobel Specialty Chemicals i Photanol BV.

Obydwa podmioty współpracę nawiązały już w 2014 r. i od tego czasu pracowały nad technologią wykorzystującą cyjanobakterie, które naśladują sposób, w jaki rośliny wykorzystują fotosyntezę. Technologia zostanie użyta do produkcji chemicznych prekursorów, takich jak kwasy organiczne z dwutlenku węgla, które mają zastosowanie w tworzywach biodegradowalnych, środkach higieny osobistej oraz mogą być wykorzystywane, jako półprodukty dla przemysłu chemicznego. Fabryka ma być gotowa w 2020 r.

- Projekt jest częścią naszej strategicznej koncepcji, aby współpracować z innowacyjnymi firmami w celu stymulowania wzrostu poprzez tworzenie bardziej zrównoważonych platform chemicznych dla naszych klientów - powiedział Marco Waas, dyrektor w AkzoNobel Specialty Chemicals.

Wyświetlono: 1809

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej