Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Chemar: tylko jeden chętny na zakup firmy

09.09.2013

Tylko jeden kandydat zgłosił się z ofertą zakupu kieleckich Zakładów Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar.

 

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w związku z ogłoszoną przez siebie ofertą prywatyzacji Chemaru otrzymało tylko jedną ofertę. Jej autorem jest spółka PCC Energetyka Blachownia z siedzibą w Kędzierzynie – Koźlu.

To spółka działająca pod tą nazwą od 14 lat, jednak wcześniej, zanim stała się częścią Grupy PCC, wchodziła w skład Zakładów Chemicznych Blachownia. Obecny zakres jej aktywności biznesowej to obrót i dystrybucja energii elektrycznej, gazu koksowniczego oraz wytwarzanie i dostawy powietrza sprężonego, wody przemysłowej i sanitarnej, a także oczyszczanie ścieków.

Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar to firma istniejąca od 1951 r. Jej działalność koncentruje się na dostawie energii i gazu dla zakładów przemysłowych z branży energetycznej. Spółka posiada koncesje na dystrybucję i obrót energią elektryczną oraz paliwami gazowymi.

Skarb Państwa chce sprzedać 2 125 000 akcji spółki o wartości nominalnej 5 zł każda.

Spółka w 2012 r. zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 16,24 mln zł. Rok i dwa lata wcześniej wyniosły one 15,9 mln zł. Niestety nie był w stanie Chemar wypracować w 2012 r. zysku. Rok zamknął stratą w wysokości 382 tys. zł. To i tak znaczna poprawa w porównaniu z 2010 r., gdy to Zakłady odnotowały stratę rzędu 2,6 mln zł. Co ciekawe dwa minusowe lata rozdzielone zostały rokiem okraszonym solidnym zyskiem. 2011 r. spółka skończyła bowiem na wyraźnym plusie (3,83 mln zł).

Wyświetlono: 1175

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej