Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Centrum Technologiczne ważnym miejscem w strukturze firmy Synthos

07.03.2019

Synthos podkreśla niezbędną rolę, którą odgrywa posiadane przez niego Centrum Technologiczne w odniesieniu do produkcji klejów.

- Nasze portfolio klejów jest bardzo bogate, ponieważ obejmuje zarówno kleje do drewna we wszystkich klasach wodoodporności (D1-D4 wg EN 204/205), jak i do papieru o wielu bazach chemicznych (m.in. PVAc, PVOH, VAE, akrylowe oraz hybrydowe). Obecna oferta kształtowała się razem z rozwojem rynku, wraz ze zmianami klejonych materiałów, aktualizacją wymogów bezpieczeństwa, oczekiwaniami klientów – informuje spółka.

Podczas tworzenia nowych klejów, ich modyfikowania lub w momencie pojawiania się na rynku nowych klejonych materiałów wykorzystywanych np. w przemyśle drzewnym (np. nowe typy forniru), niezbędne stało się dokładne sprawdzenie, w jaki sposób kleje poradzą sobie ze stawianymi wymaganiami. Nierzadko zdarza się, że producent np. folii zmienia jeden z surowców (np. typ barwnika czy rodzaj stabilizatora) bez zmiany nazwy handlowej produktu, co może mieć znaczący wpływ na późniejszą adhezję (przyczepność) kleju do danego materiału. Tego typu niepewności należy weryfikować. I właśnie tego typu praca jest realizowana w Centrum Technologicznym Synthos, w którym można wykonywać wszystkie niezbędne testy.

Jest to odpowiednio wyposażone laboratorium aplikacyjne, które pozwala wykonać wstępne próby na materiałach przy użyciu klejów. Możliwe jest równie wykonanie prób porównawczych na życzenie klientów. Ostateczna weryfikacja np. wytrzymałości połączeń wykonanych w laboratorium lub u klienta na jego prasach/walcach oraz materiałach, może zostać wykonana na znajdującej się w Centrum maszynie wytrzymałościowej (zrywarce). Otrzymane dane do dalszej analizy zostają przekazane doradcom technicznym spółki, którzy wyciągają wnioski i przedstawiają wszystkie wady i zalety połączeń lub stosowanego systemu klejowego.

Jak podkreślają przedstawiciele Synthosu, Centrum Technologiczne służy nie tylko do wykonywania testów aplikacyjnych. Jest również wykorzystywane do szkolenia klientów i zapoznania ich z systemami klejowymi oraz wymogami dotyczącymi technologii. Wszystko to ma na celu zapewnienie optymalnej jakości uzyskiwanych połączeń.

Wyświetlono: 646

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej