Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Celanese inwestuje we Włoszech

06.03.2019

Celanese Corporation, firma z branży chemicznej i materiałów specjalnych, ogłosiła plan rozbudowy swojej jednostki produkcyjnej dla kopoliestrów termoplastycznych w Ferrarze we Włoszech. Celem jest dalszy rozwój globalnej działalności w zakresie materiałów technicznych.

- Celanese wykazuje wiodącą pozycję w produkcji i łączeniu wysoko zaawansowanych technologicznie materiałów, takich jak kopoliestry termoplastyczne celem wspierania rozwoju zaawansowanych, funkcjonalnych polimerów – poinformowała spółka w komunikacie.

We wrześniu 2018 r. firma wzbogaciła się o nową jednostkę do polimeryzacji w zakładzie we Włoszech, a teraz chce mocniej zwiększyć zdolności wytwórcze obiektu poprzez dodanie jeszcze jednej linii do polimeryzacji, która ma zostać ukończona w ciągu najbliższych 15-18 miesięcy.

- Rozbudowa mocy wytwórczych w zakresie produkcji kopoliestru termoplastycznego jest dowodem na to, że nasza firma jest w stanie reagować na potrzeby klientów na całym świecie, wykorzystując wiedzę i doświadczenie oraz światowej klasy możliwości inżynieryjne, które umożliwiają tego typu projekty – przekonują władze Celanese.

Termoplastyczne kopoliestry (TPC) to kopolimery blokowe, które łączą w sobie korzystne właściwości gumy wulkanizowanej z łatwą przetwarzalnością tworzyw termoplastycznych pod względem wytrzymałości, odporności na rozdarcia i zmęczenie z giętkością w szerokim zakresie temperatur. Oprócz kopoliestrów termoplastycznych Celanese oferuje również szeroką gamę innych elastomerów termoplastycznych, takich jak termoplastyczny wulkanizat (TPV), termoplastyczne olefiny (TPO), termoplastyczne elastomery oparte na SBC (TPS) i termoplastyczne elastomery dla specjalnych rynków, takich jak sztuczna trawa (XPS) i obuwie (TPR, TPU).

Celanese, z siedzibą główną w Dallas, zatrudnia 7,7 tys. osób na całym świecie, a w 2018 r. przychody firmy wyniosły 7,2 mld dolarów.

Wyświetlono: 545

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej