Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Cel Grupy CIECH: bycie jeszcze mocniejszym w biznesie sodowym

21.02.2019
Autor: Dominik Wójcicki
Cel Grupy CIECH: bycie jeszcze mocniejszym w biznesie sodowym

Rozwój kluczowego dla siebie biznesu sodowego to jeden z głównych priorytetów Grupy CIECH w kolejnych trzech latach. W nowej strategii rozwoju spółki zapisano, iż celem strategicznym jest zwiększenie efektywności biznesu sodowego, która to przełoży się jednocześnie na wzrost satysfakcji klientów oraz pozwoli na zwiększenie udziałów w rynku sody oczyszczonej.

Grupa CIECH, co zostało zapisane w jej strategii rozwoju na lata 2019 - 2021, przygotowuje się w tej chwili do zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie sody oczyszczonej i poszerzenia swojego portfolio m.in. o sodę oczyszczoną do dializ, czyli najbardziej specjalistyczną odmianę tego produktu. Realizowany jest ponadto program ciągłej poprawy efektywności produkcji, dążący m.in. do obniżenia wskaźników zużycia surowców, także poprzez modernizacje w obszarze energetyki. Misją spółki jest dalsze zwiększanie satysfakcji klientów poprzez rozwój usług dodatkowych i wdrażanie systemowych rozwiązań IT. Wdrażany jest program zwiększenia efektywności utrzymania ruchu, m.in. dzięki wprowadzeniu opomiarowania maszyn, co umożliwia ich zdalną diagnostykę oraz wprowadzenie systemu preventive maintenance (wybrane elementy Industry 4.0).

W produkcji sody kalcynowanej Grupa CIECH jest wiceliderem w Europie i liderem w Europie Środkowo – Wschodniej pod względem zainstalowanych mocy produkcyjnych, które wynoszą 2,6 mln ton. Posiada zakłady w Polsce, Niemczech i Rumunii. W obszarze sody oczyszczonej, którą wytwarza w Polsce i w Niemczech jest branżowym wiceliderem zarówno na kontynencie, jak i w naszej części Europy, dysponując produkcją na poziomie 150 tys. ton, ale już za kilka miesięcy podniesie się ona o 50 tys. ton na skutek kończonej właśnie inwestycji w Niemczech. Trzecia kategoria produktowa składająca się na biznes sodowy Grupy CIECH to sól, która jest produkowana w postaci tabletek solnych w naszym kraju, a od 2020 r. także w Niemczech. Obecne moce produkcyjne to 600 tys. ton, ale po inwestycji w Niemczech będzie to o 450 tys. ton więcej.

Wskazując determinanty rozwoju na rynku sodowym Grupa CIECH wyróżnia strategiczne położenie własnych aktywów, spodziewa się jeszcze lepszej koniunktury na rynku sody kalcynowanej oraz efektów wynikających z ekspansji w obszarze sody oczyszczonej.

Wyświetlono: 474

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej