Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Budownictwo jednym z motorów wzrostu na rynku siarczanu żelazawego

13.08.2019
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek siarczanu żelazawego wart jest 844,5 mln dolarów. W jego skład wchodzą siarczany uwodnione i bezwodne. Jeśli chodzi o zastosowania to wyróżniamy produkcję pigmentów, procesy uzdatniania wody, produkcję cementu, produkcję żywności oraz wytwarzanie pasz dla zwierząt.

Branża do 2027 r. notować ma wzrost rzędu 3% rocznie. Jedną z przyczyn wzrostu jest rosnące zużycie cementu, którego to producenci stosują siarczan żelazawy jako czynnik redukujący. Celem jest obniżenie zawartości sześciowartościowego chromu (Cr) w cemencie.

Wśród rodzajów siarczanu żelazawego to w segmencie bezwodnym nastąpić ma największy wzrost. Prognozowane jest także rosnące zapotrzebowanie na siarczan żelazawy jako dodatek do pasz oraz jako dodatek w przemyśle spożywczym Żelazo jest bowiem niezmiernie ważnym pierwiastkiem śladowym u ludzi i zwierząt. Znajduje się w hemoglobinie i jest niezbędne do transportu tlenu.

Dodatkowo siarczan żelazawy jest stosowany jako suplement płynnego żelaza w produktach pokarmowych i jako funkcjonalny dodatek do żywności zarówno dla ludzi jak i zwierząt, w celu zwiększenia poziomu żelaza w organizmie.

Wśród zastosowań to segment związany z procesami uzdatniania wody ma największy udział w przychodach na globalnym rynku siarczanu żelazawego. Siarczan żelazawy stosuje się w procesie uzdatniania wody pitnej w ramach usuwania nadmiaru chloru z uzdatnionej wody.

Główni gracze działający na globalnym rynku siarczanu żelazawego to m.in. Crown Technology; Venator Materials PLC; Verdesian Life Sciences; Rech Chemical; Coogee; Chemland Group; Hong Yield Chemical Industrial; Changsha Haolin Chemicals oraz PJSC Sumykhimprom.

Wyświetlono: 484

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej